סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

עו"ד רשלנות רפואית, מתי לפנות?

עברת טיפול רפואי וכעת אתה סובל כתוצאה מכך? עו"ד רן שפירא במאמר המסביר מתי כדאי לפנות לעורך דין רשלנות רפואית וחשיבות הפניה.

עו"ד רשלנות רפואית, מתי לפנות?
24/07/2013 | 12:08 | מאת: עו"ד רן שפירא |

במקרה שבו אנו או מי מיקירינו עוברים טראומה או שנגרם נזק כתוצאה של רשלנות רפואית, קשה מיידית להתחיל ולטפל בנושא ברמה המשפטית. הדבר נובע מכך, שלרוב נזקים שמקורם ברשלנות רפואית אינם קלים. כוונתנו לכך, שגם אם הנזק שנותר הינו "רק" כאב וסבל, לרוב מדובר בנזק לא קל בכלל. בעיקר נכון הדבר, נוכח הבסיס המשותף לכולנו, והוא הרצון לסמוך ולהאמין בצוות הרפואי אשר מטפל בנו. לרוב, איננו רואים את מלוא התמונה. איננו מביטים מנקודת מבטו של הרופא, שלפעמים נמצא בלחץ נוראי שאינו הגיוני, או לעיתים אף צעיר מדי בכדי לקחת אחריות כפי שנלקחה בפועל. אנו, רואים רופא אל מולנו, ובטוחים שאנו בידיים טובות.
 

לצערנו, הדבר לא תמיד נכון, ולכן במקרים לא מעטים אנו נמצא עצמנו יושבים במשרדו של עורך דין רשלנות רפואית על מנת לבחון האם אנו זכאים לפיצוי עקב נזק שנגרם לנו במהלך טיפול.
 

למעשה, החיפוש אחר עורך דין רשלנות רפואית מתחיל רק עם הגיענו למסקנה כי הנזק שנגרם לנו או ליקירינו יכול היה להימנע. נכון כי מסקנה זו היא לרוב אינטואיטיבית ואינה נובעת מידיעות שברפואה. אבל, מניסיוננו, לרוב – האינטואיציה של המטופל ומשפחתו, נכונה. לצערנו, לעיתים אין למשפחה אינטואיציה שכזו, ומקרים רבים אשר יכולים היו להימנע, גם לא נמנעו וגם הנפגעים לא זכו לפיצוי בגינם, ולו בשל העובדה שלא פנו לייעוץ אצל עורך דין רשלנות רפואית.
 

ייעוץ כזה, הנו דבר שיש לעשותו בכל מקרה בו נגרם נזק כתוצאה מהליך רפואי, אשר על פניו נראה כנזק שלא היה צפוי או שלא היה צריך להיות צפוי. גם אם הרופא המטפל מוסר לכם כי מדובר בסיכון שהתממש, אין זה אומר כי זה אכן כך.
 

לעיתים, גם התממשות סיכון טבעי בהליך רפואי, יכול לנבוע מרשלנות. ולמען ההבנה נעניק דוגמא. זיהום לאחר ניתוח הינו בוודאי סיכון ידוע ושכיח. אבל, ישנו הבדל בין זיהום שנגרם למרות נקיטת מלוא החובות בדבר סטריליות, לבין זיהום שנגרם בשל ידיעה שלנו על אי שמירה על סטריליות (לדוג', כלים שהוכחו כלא סטריליים, עבודה ללא כפפות וכיו"ב). זוהי דוגמא קלה על מנת שנבין, כי גם במקרה של נזק שנראה כאילו יכול להיגרם מסיכון שקיים בניתוח, יכול מאוד להיות שהגורם האמיתי לו הוא רשלנות רפואית.
 

משכך, נחזור ונאמר כי עורך דין רשלנות רפואית אשר בקיא ואשר לו ניסיון רב בבחינת מקרים רבים, הוא הכתובת הנכונה לצורך ביצוע בחינת מקצועית של כל מקרה עם חשד של רשלנות רפואית.
 

לקוחות רבים שואלים "מדוע לא לפנות פשוט למומחה רפואי ולשאול אותו ? מדוע לפנות קודם כל למשרד של עורך דין רשלנות רפואית ?" ואנו נענה – כי באספקלריה של דיני הרשלנות הרפואית, חשוב מאוד שמי שידקדק בשאלות הספציפיות החשובות יהיה עורך דין רשלנות רפואית. עורך דין רשלנות רפואית מעביר למומחה הרלבנטי שאלות מאוד מכוונות, שמקורם בידע של הדין הקיים. כמו כן, יש צורך לדעת בדיוק לאיזה מומחה לפנות. ישנם מומחים אשר בקיאים יותר בתחום של רשלנות רפואית, ויכולים לבחון תיק בעיניים רפואיות משפטיות נכונות. בחינה בעיניים רפואיות בלבד, יכולה להיות לא נכונה ולהביא למסקנה שאינה נכונה, ולמעשה פוגעת בלקוח וביכולתו לקבל פיצוי על נזקיו.
 

לסיכום, בכל מקרה בו נגרם נזק לאחר בדיקה או טיפול או הליך רפואי, שאלה טבעית תהיה מהו המקור לנזק. התשובה לשאלה זו חשובה, שכן ככל והמסקנה תהא כי הנזק נגרם בשל רשלנות רפואית, הנפגע יהיה זכאי לפיצוי על נזקיו.
 

לכן, בכל מקרה שכזה יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית אשר יבחן עניינית ומקצועית כל מקרה ויוכל להעניק מסקנה משפטית רפואית מבוססת, ובהתאם (אם אכן נובע הנזק מרשלנות רפואית) יוכל לסייע בייצוג לצורך קבלת מלוא הפיצויים המגיעים. גם במקרי ספק, אל תהססו ופנו למשרדו של עורך דין רשלנות רפואית.
 

לעיתים, תהיו מופתעים לזכויות אשר מגיעות לכם, ולגובה הפיצוי שישולם לכם. בינתיים, נאחל לכולכם בריאות שלמה.

 

נכתב על-ידי: עו"ד רן שפירא

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום רשלנות רפואית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

אודות כותב המאמר

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

הצג טלפון

ליצירת קשר עם עו"ד רן שפירא

עורכי דין מובילים - רשלנות רפואית

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עוד עו"ד מובילים בתחום רשלנות רפואית