סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

כתב אישום הוגש נגד מטפלת שהתעללה בקשישה

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד מטפלת אשר תקפה קשישה שבה נהגה לטפל. זאת בעקבות תיעוד התקיפות במצלמות אבטחה שהותקנו בביתה של הקשישה, לאחר שמשפחתה חשדה כי המטפלת אינה נוהגת בה כשורה.

כתב אישום הוגש נגד מטפלת שהתעללה בקשישה
31/08/2015 | 17:54 | מאת: מערכת אתר iLaw |

באתר ynet דווח כי ביום א' השבוע (30.8), הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד מטפלת בת 58 אשר תקפה קשישה בת 82 שבה נהגה לטפל. זאת בעקבות תיעוד התקיפות במצלמות אבטחה שהותקנו בביתה של הקשישה, לאחר שמשפחתה חשדה כי המטפלת אינה נוהגת בה כשורה.

הקשישה עברה לפני מספר שנים אירוע מוחי, ומאז נזקקה לעזרה צמודה של מטפל. בני משפחתה של הקשישה שכרו עבורה את המטפלת דלי ארטאוארזה, אזרחית גאורגיה, לפני שלוש שנים. בתה של הקשישה התגוררה בדירה סמוכה וסייעה גם היא בטיפול. לאחר שבני המשפחה החלו לחשוד שהמטפלת תוקפת את הקשישה (בין היתר לאור העובדה שהקשישה אושפזה למשך יותר משבוע בבית החולים בתקופה האחרונה), הם התקינו בבית הקשישה מצלמות אבטחה כדי לנסות ולתעד את המטפלת בשעת מעשה.

מצלמות האבטחה תיעדו את המטפלת תוקפת את הקשישה

לרוע המזל, חששות המשפחה התאמתו כאשר המצלמות הראו שהמטפלת אכן תוקפת את הקשישה. עו"ד גדי צפריר מפרקליטות מחוז הצפון תיאר את אחת התקיפות המפורטות בכתב האישום במילים הבאות: "בעת שהנאשמת העבירה את הקשישה ממיטתה לכיסא הגלגלים, היכתה אותה הנאשמת באמצעות ידיה. בנוסף, דחפה הנאשמת את המטופלת בחוזקה לאחור כך שזו נפלה על גבה אל המיטה חזרה".

בפרקליטות ייחסו למטפלת רק תקיפה ולא התעללות, ובנה של הקשישה זעם על כך באומרו שהסעיפים שייחסו לה קלים מדי ביחס לחומרת מעשיה, כפי שהם מתועדים בסרטונים הרבים שצילמו המצלמות. כמו כן הוא התרעם על כך שהמטפלת נשפטת בבית משפט שלום ולא בבית המשפט המחוזי, ושלא נשלחה למעצר בית. עוד אמר כי הקשישה, אמו, נמצאת היום במצב קשה, איבדה את התיאבון ולא מדברת, וכל זאת בעקבות התעללות המטפלת.

לעומת זאת טוענת הסנגוריה הציבורית, המייצגת את הקשישה באמצעות עו"ד דוד קליימן, שלמטפלת ניסיון של שנים רבות בטיפול בקשישים ומעולם לא הוגשו נגדה תלונות; ועוד, שהיא מכחישה את המיוחס לה. בד בבד, הבטיחה הסנגוריה הציבורית ללמוד את חומרי החקירה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי