סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

חרדים ודתיים קורבנות עבירות מין - מגיע לכם כסף

נושא הפגיעות המיניות בקהילה החרדית בדרך כלל מושתק. מקרים חמורים מוסתרים או נסגרים בתוך הקהילה. מוסדות החינוך של החרדים אינם עוסקים כלל בפגיעות מיניות.

חרדים ודתיים קורבנות עבירות מין - מגיע לכם כסף
07/03/2019 | 15:21 | מאת: עו"ד שי וולשטיין |

לא פעם ייצגתי דתיים/חרדים בעבירות מין, אבל הפעם, הפוסט עוסק דווקא בצד הנפגע. זה שבמרבית

המקרים ייאלץ לשאת את האירוע שעבר כל שארית חייו, וזאת כי בחר לשתוק.

יש אינספור סיבות לשתיקת הקורבן, ובקהילה החרדית התופעה הרבה אפילו הרבה יותר משמעותית. בקהילה החרדית, די בתלונה כדי לגרום לא רק לקורבן העבירה, כי אם גם למשפחתו להפוך בן רגע למצורעת בעיני הקהילה.

התופעה של השתקת הקורבן הינה כל כך רווחת, והחשש מפני תגובת הקהילה כל כך משתקת, עד שאחוזים בודדים בלבד מקורבנות העבירה בקהילה החרדית יעזו להגיש תלונה במשטרת ישראל.

וגם אחרי שמוגשת תלונה, ולאחר שכבר מוגש כתב אישום מצבו של קורבן העבירה ומשפחתו אינו בהכרח משתפר. אז נכון, התלונה מתבררת בדרכים המקובלות במדינת חוק, אבל האם אתם סבורים שהעובדה שקורבן העבירה אמור להתייצב בבית המשפט ולהעיד כנגד הפוגע הינו דבר פשוט ?

לעיתים, העבירות מתגלות רק כעבור מספר שנים, לא פעם המתלוננת הייתה קטינה או קטין שמתלונן על פגיעה מצד המלמד בחדר, והיום, בחלוף עשור, הם לעיתים נשואים, חלקם כבר בעלי משפחות, ועצם העובדה שהם צריכים כעת להעיד בבית משפט גורמת להם לשקול מחדש בכל שלב את התלונה.

רבים אף מצטערים שהגישו התלונה, חלקם מתחננים ממש בפני הפרקליטות להימנע ממסירת עדות בבית משפט, ואחרים פונים באמצעות עורכי דין לפרקליטות על מנת שירחמו על התוקף, וזאת בשל שלל סיבות לרבות השפעה לא הוגנת ואף לחץ מצד אחרים. כאמור, לא כי חלילה לא דיברו אמת, ולא כי לא נפגעו.

פתרון אלטרנטיבי

בשנים האחרונות, ניהלתי במספר אירועים מו"מ שבו ייצגתי את קורבן העבירה דווקא אל מול התוקף. כמובן, החובה המוטלת עלינו כעורכי דין הינה להמליץ לקורבן העבירה להגיש תלונה במשטרה, ולתת לרשויות החוק לבצע חקירה ולהעביר את התיק לפרקליטות על מנת שאלה ישקלו בכלים המשפטיים אם הראיות שנאספו בעניין התלונה מצדיקות הגשת כתב אישום.

ועדיין, יש רבים שבחרו להמשיך לשתוק, ולאלה אני קורא מכאן, אל תשתקו, התקשרו אליי. הפתרון האלטרנטיבי שגיבשתי בענייני חרדים הנו מהפכני. מהיום והלאה אף אחד שפגע בכם לא יוכל להתחמק מלשלם, בחירותו או בממונו. לאחר שאני אבדוק את המקרה והראיות, וככל שקורבן העבירה יבחר להימנע מהגשת תלונה במשטרה, אבל יעמוד על זכותו לפיצוי, פנו אליי. זיכרו - על פגיעה משלמים, ואני אדאג שתקבלו את הפיצוי המתאים.

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום הטרדה מינית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

אודות כותב המאמר

עו"ד שי וולשטיין
עו"ד שי וולשטיין

"שירות מקצועי ואמין בתחום המשפט הפלילי ודיני תעבורה. אתם מוזמנים לפנות לקבלת ייעוץ ראשוני חינם לעיניינכם"

הצג טלפון

ליצירת קשר עם עו"ד שי וולשטיין

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי