סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

רישיון קבלן רשום

הוצאת רישיון קבלן רשום לא רק מאפשר לקבלנים לעבוד על פי החוק אלא גם לשווק את העסק שלהם ולהשיג יותר לקוחות

רישיון קבלן רשום
26/05/2020 | 22:41 | מאת: עו"ד תומר סופר |

במהלך שנותיי הרבות כעורך דין ייצגתי בבית המשפט הן קבלנים רבים שניתבעו על ידי לקוחות שאינם מרוצים והן לקוחות שתבעו קבלנים בגלל עבודה לא מקצועית שנעשת להם. ככלל ניתן לשים לב שיש יותר מידי מחלוקות בין קבלנים ללקוחות שמגיעים לבית המשפט בתחום הבנייה והשיפוצים והדבר למעשה מעיד על מגמה המעידה על חוסר אמון בין קבלנים ולקוחות.

רובנו ביצענו במהלך השנים עבודות שיפוצים בבית שלו או במשרד וכל פעם מחדש כאשר אנחנו מזמינים קבלן לתת הצעת מחיר אנחנו חוששים ותוהים האם הקבלן הינו מקצועי מספיק ואמין, האם המחירים שלו הוגנים, האם הוא לא יעזוב את עבודת השיפוץ באמצע או ידרוש יותר כסף ממה שביקש בהתחלה וכן עוד הרבה תהיות נוספות שמקשות עלינו לקבל החלטה מי יהיה קבלן השיפוצים שלנו.

איך קבלן יכול לתת ביטחון ללקוחות שלו כדי שיקחו אותו כמעט ללא היסוס לבצע את עבודות הבנייה והשיפוצים?

במהלך 11 השנים שלי כעורך הדין הכנתי אלפי בקשות לרישום קבלנים בפנקס הקבלנים ושמתי לב שקבלנים שיש להם רישיון מצליחים להשיג הרבה יותר עבודה רווחית ובקלות.

הסיבה לכך היא שברגע שקבלן מציג בפני הלקוחות את הרישיון שלו אזי באופן כמעט אוטומטי הלקוח מבין ומסיק כי מדובר בקבלן שהוא גם מקצועי וגם הגון שכן הרישיון שמקבל הקבלן מרשם הקבלנים מעיד על כך כאלף עדים שרשם הקבלנים בכבודו ובעצמו בדק את הקבלן ואישור אותו לבצע עבודות בנייה ושיפוצים. רשם הקבלנים אישור שמדובר בקבלן שיש לו איתנות פיננסית, שהוא לא פושט רגל או בהליכי פירוק. שאותו קבלן יש לנו את הניסיון הביצוע הרלוונטי במהך השנים האחרונות. 

יתרה מכך, ברגע שיש לקבלן רישיון ואותו קבלן רשום בפנקס הקבלנים המשמעות היא שאותו קבלן מפוקח על ידי רשם הקבלנים ולכן כל תלונה שיש ללקוח כנגד הקבלן היא נבדקת על ידי רשם הקבלנים ובמקרים רבים אם אותה תלונה מוצדקת המשמעות היא שרשם הקבלנים יכול להפעיל סנקציות ועונשים כלפי הקבלן ואפילו לשלול לו את הרישיון. מסיבה זו קבלנים יודעים שהם מפוקחים על ידי רשם הקבלנים ומתנהלים כראוי כדי לא לאבד את הרישיון שלהם.

לכן כאשר קבלן מגיע לתת הצעת מחיר ללקוח ומציג בפניו את התעודה של הרישיון קבלן רשום באופן אוטומטי הקבלן מבין שמדובר בקבלן רציני, הגון ומקצועי ושמפוקח על ידי רשם הקבלנים ופועל על פי סטנדרטים מחמירים ביותר. כמובן שעובדות אלו מעניקות ללקוחות שקט נפשי וביטחון בבחירת הקבלן שיש לו רישיון והם מבינים שהם לא לקחות קבלן חאפר אשר יש לו הרבה בעיות.

לכן ההמלצה עבור קבלנים להוציא רישיון קבלן רשום כדי שהם יעבדו על פי חוק אבל לא פחות שהם יוכלו לגרום ללקוחות שלהם להבין שהם מקצועיים והגונים .גם לקוחות שלקוחים קבלנים רשומים לבצע להם את עבודות השיפוץ מוכנים לשלם יותר כסף מאשר לקבלן חאפר שאין לו רישיון כי הם רוצים לקנות גם שקט נפשי.

בהקשר זה חשוב לדעת כי הוצאת רישיון קבלן הינו הליך מורכב הכולל הרבה מאוד פרוצדורה ויכול פעמים רבות להסתבך אם לא עושים זאת כראוי . כדאי כמובן לבחור בעורך דין מקצועי שיש לו ניסיון בתחום רישום קבלנים שיעשה את העבודה בצורה מקצועית וחלקה ויוציא את הרישיון קבלן רשום.

משרדו של עורך דין תומר סופר הגיש בשנים האחרונות מאות בקשות לרשם הקלנים וצבר ניסיון ומוניטין בשוק כמשרד הגדול ביותר בתחום רישום קבלנים. 

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני מקרקעין

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב