סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

איך לנהל משא ומתן לרכישת דירה?

החלטתם לרכוש דירה? מזל טוב! כדי להשיג את החוזה בתנאים האופטימליים ביותר עבורכם, יש לשים לב למספר דברים. עו״ד אברהם קזו כהן עם כל מה שעליכם להקפיד עליו בעת המשא ומתן לרכישת דירה

איך לנהל משא ומתן לרכישת דירה?
10/02/2016 | 10:14 | מאת: עו"ד אברהם קזו כהן |
אתם עומדים בפני רכישת דירה? להלן כל מה שעליכם לשים לב אליו בעת המשא ומתן:

מועד הפינוי – על המוכר לתאם את מועד הפינוי כך שיתאים למועד הכניסה לדירתו  החדשה. רצוי לקחת מרווח זמן או אופציה למרווח זמן במקרה בו תתאחר הכניסה שלכם לדירתכם החדשה.
 
קצב ביצוע תשלומים – עליכם לשאוף לשלם את המינימום האפשרי בתשלום הראשון, עד לרישום הערת אזהרה. למרות שתשלום זה נשאר בנאמנות אצל עורך הדין עד לרישום הערת אזהרה, עדיין אם אפשר עדיף שסכום זה לא יהיה גבוה.
חלק מכספי התמורה אמור להבטיח קבלת אישורי מס שבח ועירייה של המוכר. לעיתים אישורים אלה מתעכבים, ומחייבים השארת חלק מהכסף בנאמנות עד לקבלתם. על מוכר נכס לקחת בחשבון כי ייתכן וחלק מהכסף לא יהיה זמין עד לקבלת אישורי מיסים אלה.
 
זכרון דברים – מומלץ לא(!) לחתום על זכרון דברים. זהו חוזה לכל דבר ועניין. חתימה על זכרון דברים עלולה להציב אתכם במצב בו התקשרתם בחוזה מחייב שלא מבטיח את מלוא זכויותיכם. הסכמה בין צדדים צריכה להוביל מיד להכנת הסכם בין עורכי הדין.
 
בדיקה וקבלת אישור עקרוני למשכנתא – בטרם תחילת ניהולו של משא ומתן, ובטח בטרם חתימה על חוזה, מומלץ לקבל אישור עקרוני למשכנתא לצורך רכישת הדירה. כבר היו מצבים של מי שחתמו על חוזה – לא קיבלו משכנתא – והסתבכו. 
 
ניהול משא ומתן מקביל – שלב המשא ומתן טומן בחובו מחויבות להגינות ותום לב. אמנם עד לחתימת החוזה איש לא יכול לכפות עליכם כלום, ואם תמצאו עסקה טובה יותר, אין מניעה להתקשר בה. אולם, אסור לנהל משא ומתן מקביל. חשוב להיוועץ בעורך דין כדי לדעת אם מותר לשנות "פוזיציה" במהלך משא ומתן, ויותר מכך כדי לדעת איך לשנות "פוזיציה" מבלי להיכנס לתסבוכת משפטית.
 
אחרי סיכום כל הנתונים ביחס לביצוע העסקה, יש להעביר את הנתונים לעורך הדין שלכם לצורך ניסוח החוזה. חשוב לבחור עורך דין הבקיא בעסקאות מקרקעין, עורך דין מטעמכם שייצג אתכם. אל תתפתו להצעות של הצד השני לעסקה, שמציע את עורך הדין שלו שייצג את שניכם בעסקה. מצב כזה מסכן את האינטרס שלכם.
חשוב עוד יותר – לא להתפתות למתווך שמציע לכם עורך דין מטעמו. אתם צריכים עורך דין שיגן על הזכויות שלכם, ויבחן את הנכס כמו שצריך – לא עורך דין ש"להוט" לסגור עסקה במצוות המתווך ששלח אותו.

 

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום נדלן

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

אודות כותב המאמר

אברהם קזו כהן
עו"ד אברהם קזו כהן

עו"ד אברהם קזו-כהן, מכהן כחבר בוועדת הקניין והמקרקעין של לשכת עורכי הדין בישראל. עו"ד קזו-כהן סיים את לימודיו בשנת 2004 באוניברסיטת תל-אביב, ומשמש כעו"ד בתחום הנדל"ן משנת 2005.

הצג טלפון

ליצירת קשר עם עו"ד אברהם קזו כהן

עורכי דין מובילים - דיני מקרקעין

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

עו"ד דן חי

"מהמנוסים בתחומי, אשמח לספק לכם שירות מקצועי בכל סוגיות דיני המקרקעין, הגנת הפרטיות ולשון הרע ...."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני מקרקעין