סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

הסופרלנד יחלק אלפי כרטיסים לתלמידים ערבים בעקבות הסדר פשרה

בין השנים 2011-2013 הנהלת הסופרלנד אירחה באופן קבוע ימי פעילות נפרדים לבתי ספר יהודיים וערביים. בהמשך לתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד מדיניות זו, הסופרלנד יחלק אלפי כרטיסים לתלמידים ערבים

הסופרלנד יחלק אלפי כרטיסים לתלמידים ערבים בעקבות הסדר פשרה
20/12/2015 | 16:34 | מאת: מערכת אתר iLaw |

ביום חמישי האחרון (17/12) דווח בוואלה! שפארק השעשועים סופרלנד בראשון לציון יתרום 4000 כרטיסים למגזר הערבי, זאת במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד המקום. התביעה הוגשה בגין מדיניות האפליה שנקט סופרלנד בין תלמידים יהודים ותלמידים ערבים בשנים 2011-2013.

תחילת הפרשה ב-2013, אז נחשף לראשונה בוואלה! שמורה מהמגזר הערבי שרצה להזמין כרטיסים לתלמידיו למקום לחגיגת סוף שנת הלימודים, שוחח עם נציגת מכירות במקום שהבהירה לו שעל פי מדיניות הסופרלנד, יש ימי פעילות נפרדים במקום לתלמידים ערבים ולתלמידים יהודים. המורה, עבד קאדר נסאר, עתר לבית המשפט בטענה שמדיניות זו של הסופרלנד מפרה את חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים. בסופרלנד הכחישו את הטענות וטענו כי במהלך 140 יום בשנה המקום פתוח לכלל הציבור ואילו בשאר ימי הפעילות הוא פתוח רק לקבוצות בתיאום מראש, אך גם בימים אלה הוא אינו מבחין בין קבוצות שונות.

הנהלת הסופרלנד: בתי הספר ביקשו ימי פעילות נפרדים ליהודים ולערבים

עוד טען הסופרלנד כי בחודש יוני, בתי ספר רבים עורכים מסיבות סוף שנה במקום; וכי הפארק נוכח לדעת שכאשר בימים אלה יש מפגשים בין נוער יהודי לערבי נוצרות במקום תגרות והפרות סדר אשר פוגמות בהנאת בתלמידים המבלים בפארק, ואף מסכנות אותם. יתרה מכך, הנהלת הפארק טענה שבעקבות מקרים האלה, התחילו להתקבל במקום פניות הן מבתי ספר יהודיים והן מבתי ספר ערביים שביקשו לא לשבץ מסיבות של שני המגזרים באותם הימים. לפיכך, החל מ-2011 החל הסופרלנד להיענות לבקשה זו. אולם, עם פרסום המקרה שאירע לעבד קאדר נסאר שתואר לעיל, יצאה הודעה מהנהלת הסופרלנד לפיה אינה מתכוונת יותר לבקשות בתי הספר לקיים מסיבות סוף שנה בנפרד לתלמידים יהודים ולתלמידים ערבים.

לאור זאת, בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה במסגרתו "עיר השעשועים בע"מ", החברה שמפעילה את הסופרלנד, תתרום 4000 כרטיסי כניסה לפארק לתלמידים מהמגזר הערבי.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום תביעות ייצוגיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד משפט אזרחי

עורכי דין מובילים - תביעות ייצוגיות

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום משפט אזרחי