סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שף מהגיהנום: פיצויים לשפית שעבדה תחת רושפלד

בית הדין לעבודה בתל אביב פסק פיצויים של 80 אלף ש"ח לשפית לשעבר במסעדותיו של יונתן רושפלד, שהתלוננה על יחס מחפיר מצדו לעובדים, שעות עבודה ארוכות במיוחד, קללות, צעקות ופיטורים ללא התרעה מראש.

שף מהגיהנום: פיצויים לשפית שעבדה תחת רושפלד
08/09/2015 | 14:33 | מאת: מערכת אתר iLaw |

לא רק במאסטר שף: מתברר שגם בחיים האמיתיים השף יונתן רושפלד הוא אדם מהיר חימה שנוטה לצלוף באנשים בסביבתו. השבוע פורסם ב-ynet כי במסגרת תביעה נגד רשת המסעדות עדיס לייף סטייל שבבעלות עדי ועידית שטראוס, בה רושפלד היה עד לאחרונה שף ראשי עד שעזב במאי האחרון את השותפות, מספר עובדים ושפים שעבדו תחת רושפלד מתארים יחס קשה ומשפיל מצד השף. בין היתר, הם מספרים על קללות והערות סקסיסטיות מצד רושפלד, שעות עבודה ארוכות באופן מופרז, פיטורים ללא התרעה מוקדמת, שינויים פתאומיים בתפריטים ועוד.

שיגעון במטבח: יום עבודה של 19 שעות

בתצהיר שהגישה ש', התובעת בתיק נגד הרשת, היא ועובדות נוספות, ע' ונ', מתארות כיצד רושפלד נהג לקלל, לצרוח, ולהפנות הערות בעלות תוכן מיני אל העובדים במסעדותיו. ש', שהיתה שפית תחת רושפלד במסעדת עלמה, תיארה את העומס והלחץ הרבים אותם חוותה בתקופת עבודתה במסעדה. במקרים רבים היא נאלצה לעבוד בין 17-19 שעות ביום, טבחים ועובדים רבים פוטרו תכופות – מה שהביא לכך שעבדה לבד תקופות ממושכות, רושפלד נהג להודיע על שינוי התפריט מהיום להיום מה שיצר על העובדים לחץ עז - וזה רק על קצה המזלג (תרתי משמע). עוד מתארת ש' בתצהיר כיצד, בעקבות העבודה הלחוצה, היא נפצעה פעמיים ואיבדה קילוגרמים רבים ממשקלה, לא הצליחה כמעט להיפגש עם בן זוגה מרוב עומס, ומרוב עייפות היתה נרדמת בתדריכי המטבח. בנוסף, מתואר בתצהיר כיצד רושפלד פיטר שף במסעדת עלמה בהודעת טקסט ללא הודעה מוקדמת (רושפלד עצמו מודה בכך).

לשפית נפסקו פיצויים בסך 80 אלף ש"ח

דורי ספיבק, שופט בית הדין לעבודה, קיבל את תביעתה של ש' באופן חלקי, וקבע שבחודשים האחרונים לעבודתה בעלמה תנאי עבודתה הורעו באופן משמעותי, ושהיא קרסה תחת העומס. בנוסף קבע כי אין לתת לעדותו של רושפלד לגבי תנאי עבודתה משקל משמעותי, ושחלקים מסוימים מעדותו פשוט אינם נכונים. לש' נפסקו פיצויים בסך 80 אלף שקל ושכר טרחה לעו''ד בסך 10,000 ש"ח.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני עבודה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני עבודה

עורכי דין מובילים - דיני עבודה

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד אחז אגם

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני עבודה