סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שופט בכיר שהטריד מינית יקבל רק עבודות שירות

יצחק כהן, לשעבר שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, הואשם במסגרת עסקת טיעון בעבירה של הטרדה מינית, ויקבל עונש של עבודות שירות וקנס זניח

שופט בכיר שהטריד מינית יקבל רק עבודות שירות
04/12/2016 | 12:16 | מאת: מערכת אתר iLaw |

בימים אלה של סערה ציבורית בעקבות עסקת הטיעון של תא"ל אופק בוכריס, מכעיס לגלות שבכירים נוספים יוצאים מאישומים בעבירות מין כמעט ללא פגע, ונראה כי עורכי דין המתמחים בנושא הטרדה מינית צריכים לתת על כך את הדעת. ynet מדווח הבוקר כי השופט לשעבר יצחק כהן, שכיהן בנשיא ביהמ"ש המחוזי בנצרת, הורשע בהטרדה מינית במסגרת עסקת טיעון בה הודה בעבירה, כאשר העונש שיקבל על כך הוא עבודות שירות לתועלת הציבור.

תחילת הפרשה לפני כשנתיים, אז פרש כהן מכהונתו בעקבות חקירה שנפתחה נגדו בגין עבירות מס ועבירות מין. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של בת משפחתו של השופט, שלאחריה הגיעו תלונות נוספות של נשים שנפגעו ממנו. הוא כפר אז בחשדות נגדו אך בסופו של דבר הודה במקרה אחד בלבד של הטרדה מינית. לעומת זאת, החוקרים בפרשה גבו עדויות מחמש נשים שסיפרו עלו הטרדות מיניות שחוו מכהן. בעוד שעל שלוש מהעדויות חלה התיישנות, שתיים מהן מתייחסות לאירועים שאירעו בשנים האחרונות. כאשר הפרשה התפרסמה, ציפי לבני, שהיתה אז שרת המשפטים, ואשר גרוניס, שהיה אז נשיא בית המשפט העליון, ביטלו את המועמדות של כהן לכהונה בעליון.

שופטים המכירים את כהן הודו כי ידעו על מעשיו

לדברי המשטרה, נגד כהן גובשה תשתית ראייתית לגבי עבירות של הטרדות מיניות ומעשים מגונים בשני המקרים עליהם לא חלה התיישנות. החקירה כללה שופטים, קולגות של כהן, שהודו כי ידעו על מעשיו אך לא התלוננו מאחר שהמתלוננות עצמן פחדו מכך ולא רצו לסכן את מעמדן בעבודה. גם חברות המתלוננות, שמסרו עדות, סיפרו כי כאשר התרחשו המקרים המתלוננות פנו אליהן כשהן נסערות; דבר זה חיזק את תלונותיהן של שני הנשים.

בהסדר הטיעון, כהן הודה כי הטריד מינית את אחת העובדות בבית המשפט שבו עבד ב-2014. העונש שמבקשת המדינה הוא עבודות שירות וקנס של 2500 ש"ח. טרם הטיעון לעונש, כהן יישלח לתסקיר שירות מבחן.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי