סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

צעיר שתקף זוג מבוגר בעת פריצה הורשע בהריגה

ב-2009, חייל בשם אברהם מאיר טלה פרץ לדירתו של זוג מבוגר בעפולה, ומשגילה כי הם נמצאים בדירה, תקף אותם באלימות. השבוע הוא הורשע בהריגת הבעל

צעיר שתקף זוג מבוגר בעת פריצה הורשע בהריגה
28/10/2015 | 17:53 | מאת: מערכת אתר iLaw |

ביום שלישי השבוע, דווח ב-ynet על תחילת הסוף של פרשה מזעזעת מהתחום הפלילי, שהתרחשה בעפולה ב-2009. אברהם מאיר טלה, שלפני שש שנים תקף באלימות זוג קשישים בעפולה בעת שפרץ לביתם על מנת לגנוב את רכושם, הורשע בהריגת הבעל. זאת בעקבות מותו של הבעל מדלקת ריאות, מספר ימים אחרי התקיפה, כאשר היה מאושפז בבית החולים.

תחילת הפרשה ב-2009, אז אברהם מאיר טלה, שהיה חייל בתקופה זו, שהה בעפולה ובאחד הערבים, בעודו שיכור (כך לפי עדותו) עבר ליד דירה בה התגוררו זוג אנשים מבוגרים, בני 73. המטפלת של בני הזוג יצאה מהדירה, והנאשם, שהבחין שהדלת נותרה פתוחה, פרץ לדירה על מנת לגנוב. משהבחין בכך שבני הזוג נמצאים בדירה, התחיל לתקוף אותם באלימות. את האישה תקף במהלומת אגרוף, ולאחר מכן זרק אותה על ספת הסלון והכה אותה נמרצות בכל גופה. בשלב זה, בעלה של האשה שמע את רעייתו זועקת וניגש לעזור לה, אך הנאשם הכה אותו, הפיל אותו ארצה וניסה לחנוק אותו. לאחר מכן ניסה לחנוק גם את האשה באמצעות כרית, ואף הפשיל את בגדיה ונגע בשדיה ובאיבר מינה. הנאשם השאיר את השניים בדירה מחוסרי הכרה. הזוג אושפז בבית החולים ולאחר כמה ימים, נפטר הבעל מדלקת ריאות.

האם הנאשם אחראי למות הבעל בבית החולים?

רק ב-2014 אותר הנאשם, לאחר שהיה מעורב בקטטה במועדון, וטביעות האצבעות שלו שנלקחו מהמקום תאמו לאלה שנמצאו בזירת הפשע. בכתב האישום שהוגש נגדו ב-אוגוסט 2014, יוחסו לנאשם פריצה, חבלה בכוונה מחמירה, אונס של האשה ורצח של הבעל. אולם, בית המשפט המחוזי בנצרת קבע שלא ניתן להאשימו ברצח. ההרכב הפלילי, שכלל את השופטים אשר קולה ודני צרפתי, וכן את סגן נשיא ביהמ"ש תאופיק כתילי, קיבל את חוות דעתו של המכון לרפואה משפטית לפיה הבעל מת מדלקת ריאות בה לקה במהלך אשפוזו בבית החולים. עם זאת, השופטים הסכימו כי לולא תקיפתו של הבעל, הוא לא היה מובא לבית החולים, וכך לא היה לוקה בדלקת ריאות; ולפיכך הנאשם תרם לתוצאה זו. לאור זאת, הוא הואשם בהריגה, ולא ברצח.

בנוגע לעבירת האונס, הטענה עלתה לראשונה רק ארבע שנים לאחר ביצוע העבירה על ידי בתה של האשה, ונמצא שהגרסאות שמסרו המותקפת ואנשים אחרים שהיו בקרבתה היו סותרות. מסיבה זו ומסיבות נוספות, הנאשם זוכה מהאישום באונס. סנגורו של הנאשם, עו"ד ליאור אשכנזי, בירך על הזיכוי מרצח ומאונס, אך העריך שיגיש ערעור לבית המשפט העליון, כדי לזכות את הנאשם גם מעבירת ההריגה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי