סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

כתב אישום על מעשה מגונה והטרדה מינית יוגש נגד נשיא בית משפט מחוזי לשעבר

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת לשעבר, יצחק כהן, יואשם בגין מעשה מגונה והטרדה מינית שביצע במהלך תפקידו בעובדת בכירה של בית המשפט

כתב אישום על מעשה מגונה והטרדה מינית יוגש נגד נשיא בית משפט מחוזי לשעבר
08/09/2016 | 12:59 | מאת: מערכת אתר iLaw |

קיימת אירוניה רבה בכך שלפעמים מי שנדרש לשירותיו של עו"ד הטרדה מינית הוא אדם מתוך גופי האכיפה והמשפט. אם לאחרונה ראינו זאת במבול של הטרדות מיניות ומעשים מגונים לכאורה בתוך המשטרה, הרי שהפעם המואשם במעשים מגיע מצמרת המערכת המשפטית. על פי דיווח בוואלה!, היועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש כתב אישום בגין מעשה מגונה והטרדה מינית נגד יצחק כהן, לשעבר נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, אשר ביצע את המעשים הנ"ל בבית המשפט, נגד עובדת של בית המשפט.

ההחלטה התקבלה אתמול (רביעי, 7/9) לאחר שנערך שימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה, בו הוצגו הטענות להגנת כהן ונדחו. מה שתרם לקבלת ההחלטה של היועץ הוא שגם המשטרה סברה שיש להעמיד את כהן לדין.

חמש נשים טענו שכהן ביצע בהן עבירות מין

תחילת הפרשה ב-2012, אז ביצע לכאורה השופט כהן הטרדה מינית ומעשה מגונה בעוזרת משפטית שעבדה תחתיו במהלך כהונתו כשופט. מקרה זה הוביל לחקירה במסגרתה טענו חמש נשים, בינהן פרקליטה ממחוז צפון, שכהן ביצע בהן עבירות מין, ואף נערך עימות בין כהן לבין אחת מהן. בסופו של דבר הוחלט כי השימוע ייערך בגין עבירה אחת שכן על יתר המקרים חלה התיישנות ויש בעייתיות בראיות.

מאחר שהמעשים בוצעו כאשר כהן כיהן בבית המשפט המחוזי בנצרת, ביקשה המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה להעביר את מקום הדיון לבית משפט שנמצא במחוז אחר. כתב האישום נגד כהן יוגש אחרי הכרעת  בית המשפט העליון בבקשה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום הטרדה מינית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי