סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

כתב אישום נגד שלושה תושבי טייבה שנשבעו לדאעש ותכננו לבנות מנהרה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתבי אישום נגד שלושה תושבי טייבה שנשבעו לארגון דאעש, קשרו קשר לחפירת מנהרה להברחת אמצעי לחימה ומפגעים פלסטינים, והציתו ציוד באצטדיון כדורגל במחאה על הופעה שלאמונתם כפרה באיסלאם

כתב אישום נגד שלושה תושבי טייבה שנשבעו לדאעש ותכננו לבנות מנהרה
13/10/2016 | 16:58 | מאת: מערכת אתר iLaw |

השפעתו של ארגון המדינה האסלאמית – דאעש – מתפשטת עד כדי כך שגם עורכי דין פליליים ישראליים נאלצים לעסוק בו. וואלה! מדווח היום (חמישי) שפרקליטות מחוז מרכז הגישה כתבי אישום נגד שלושה תושבי טייבה, בהם הם מואשמים בחברות בארגון דאעש, הצתה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לפשע.

השלושה, מוחמד נאשף (32), אמיר ג'בארה (20) ואברהים שייח יוסף (26), נשבעו לארגון דאעש, ובעקבות כך התכוונו לחפור מנהרה מטייבה ליהודה ושומרון במטרה להבריח אמצעי לחימה, ובהמשך אף מפגעים. בנוסף, הם מואשמים כי הציתו ציוד באצטדיון של טייבה במטרה לבטל את הופעתו של זמר ערבי-ישראלי במקום.

המנהרה יועדה להבריח אמצעי לחימה ומפגעים פלסטינים

תחילת הפרשה באוקטובר 2015, אז ג'בארה ושייח יוסף קשרו קשר לחפור מנהרה שתצא מטייבה ותגיע עד לצד הפלסטיני של הגדה המערבית, ליד הכפר חרבת גבארה. השימוש שתכננו לעשות במנהרה היה הברחת אמצעי לחימה מהגדה ואחסונם בביתו של שייח יוסף; ובעתיד, הברחת מפגעים פלסטינים שיבצעו פיגועים בישראל, במידה שיחליט דאעש לתקוף את ישראל. השניים הספיקו לחפור ארבעה מטרים עד שחשדו כי צה"ל חשף את המנהרה, אך תכנננו לחזור לחפור אותה בעתיד ובינתיים ערכו תצפיות על המקום.

בערב חג הקורבן, שחל ב-11 בספטמבר, היה אמור להופיע באצטדיון המקומי של טייבה הייתם חלאילה, זמר ערבי-ישראלי שהשתתף בתוכנית "ערב איידול" בלבנון. השלושה, שראו בהופעה הזו, במועד הזה, כפירה חמורה באסלאם, נפגשו בביתו של ג'בארה וחשבו על דרכים לסכלה. בסופו של דבר החליטו להתגנב לאצטדיון ולהצית שם ציוד שמארגני ההופעה התחילו לארגן בו לקראתה. ההצתה גרמה לכך שמאות כסאות פלסטיק, ארון חשמל, חלקים מהבמה והדשא ועמוד התאורה עלו באש, ובמקום נגרמו נזקים של 80 אלף ש"ח בקירוב.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי