סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

יונתן היילו שהואשם בהריגה הגיש בקשת חנינה

יונתן היילו זוכה מרצח, עבירתו הומרה להריגה ועונשו קוצר מ-20 שנים ל-12 שנים. כעת הוא מבקש חנינה, בה תומכים 65 חברי כנסת

יונתן היילו שהואשם בהריגה הגיש בקשת חנינה
15/06/2016 | 11:25 | מאת: מערכת אתר iLaw |

שבועיים וחצי לאחר שבית המשפט העליון זיכה אותו מרצח וקיצר את עונשו מ-20 שנה ל-12 שנים, הגיש יונתן היילו בקשת חנינה. לטענתו העונש שקיבל בגין הריגתו של ירון איילין אינו מגיע לו. לדבריו, הוא ניסה להגן על עצמו מפני האיש שאנס אותו וסחט אותו במשך זמן רב. ynet מדווח כי את הערעור הגיש עורך דין פלילי אלון אייזנברג, המייצג את היילו, ועל בקשת החנינה שתוגש לנשיא המדינה, חתומים 65 חברי כנסת. 

עו״ד אייזנברג אמר כי היילו מרגיש שהוא מת מבפנים וכי המערכת גרמה לו לסבל רב. לדבריו, היילו עבר דכאונות, ניסיונות התאבדות וחטף התקפי אפילפסיה לפני כל דיון ודיון. 

יונתן היילו הורשע בשנת 2013 ברצח ירון איילין ונשלח ל-20 שנות מאסר. בית המשפט קיבל את טענותיו של היילו על כך שהרג איליין בשל הגנה עצמית לאחר שאיילין אנס וסחט אותו פעמיים ואף איים לעשות זאת בפעם השלישית. בית המשפט החליט לשנות את האישום להריגה. בהחלטת השופטים נכתב כי המקרה מחייב איזון בין התחשבות במצוקת הפרט לבין שיקולים של צדק חברתי. 
 

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי