סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

המשטרה ביקשה להוציא עשרות צווי הרחקה ממצעד הגאווה; ביהמ"ש דחה את הבקשות

בית משפט השלום בתל אביב סירב לאשר צווי הרחקה של המשטרה כנגד אזרחים שעשויים להוות איום על המשתתפים במצעד הגאווה שייערך ביום שישי הקרוב

המשטרה ביקשה להוציא עשרות צווי הרחקה ממצעד הגאווה; ביהמ"ש דחה את הבקשות
02/06/2016 | 11:49 | מאת: מערכת אתר iLaw |

האם גם השנה נהיה עדים למעשה פלילי במצעד הגאווה? וואלה! מדווח שבית המשפט בתל אביב מסרב לאשר צווי הרחקה שהמשטרה ביקשה להוציא כנגד עשרות אזרחים אשר סומנו על ידי המודיעין המשטרתי כאנשים שעלולים לפגוע במשתתפי מצעד הגאווה שיתקיים ביום שישי בתל אביב. צעד זה של המשטרה מגיע על רקע המקרה בשנה שעברה, בו ישי שליסל רצח את הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים ופצע שישה אנשים נוספים. בעקבות כך הוא הורשע ברצח ובשישה ניסיונות לרצח. שליסל עשה זאת זמן קצר לאחר ששוחרר ממאסר, ועשר שנים אחרי שפצע משתתפים במצעד גאווה קודם בירושלים.

בית המשפט: המשטרה לא הציגה ראיות לכוונות לפגוע במשתתפים

אתמול (רביעי) אותם האזרחים שהמשטרה מבקשת להוציא נגדם צווי הרחקה קיבלו פניות מהמשטרה לפיהן תנועתם בתל אביב תוגבל לפני המצעד. רבים מהתושבים שזומנו למשטרה לחתום על הרחקתם מהאזור סירבו לעשות זאת, ולכן המשטרה פנתה לעזרת בית המשפט השלום בתל אביב. אולם, הבקשות לצווי ההרחקה נדחתה על ידי השופט עודד מאיר, וזאת מאחר שהמשטרה לא הציגה ראיות על כוונה של האזרחים הנ"ל להפר את הסדר או לפגוע במשתתפים, אלא רק דוחות מודיעין. לפיכך המשטרה משכה את בקשותיה.

אתמול בערב ניצב מחוז ת"א במשטרה, משה אדרי, קיים סיור שטח במסלול המיועד למצעד וכן בדק את התוכנית המבצעת שגיבש מרחב ירקון של המשטרה לאבטח את המצעד. המשטרה מסרבת לחשוף את ההתראות על הכוונה לפגוע במשתתפים, את היקף האבטחה של המצעד ואת מספר צווי ההרחקה שביקשה להוציא.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי