סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

האם קצב ישוחרר ממאסרו מוקדם מהצפוי? המדינה מתנגדת לכך

הפרקליטות מתנגדת להצעה לשחרר מוקדם את נשיא המדינה לשעבר, משה קצב - מאחר שלא הביע חרטה על מעשיו

האם קצב ישוחרר ממאסרו מוקדם מהצפוי? המדינה מתנגדת לכך
24/03/2016 | 14:46 | מאת: מערכת אתר iLaw |

האפשרות שהנשיא לשעבר משה קצב ישוחרר מוקדם מבית הסוהר, שם הוא יושב בגין אונס, ועבירות מין נוספות, מעוררת לאחרונה הדים בתקשורת – וגם בציבור. ynet מדווח שביום ראשון הקרוב צפוי להתקיים דיון חסוי בנוכחות קצב, בו הפרקליטות צפויה להביע את התנגדותה בפני ועדת השיחרורים של בתי הסוהר לשחרורו לאחר שריצה שני שליש מעונשו.

לאחר דיון ארוך בלשכתו של שי ניצן, פרקליט המדינה, הפרקליטות הגיעה למסקנה כי אין לנכות שליש ממאסרו של קצב, מכיוון שלא לקח אחריות על מעשיו ולא הביע חרטה. קצב ממשיך להתכחש למעשיו ולפסיקות בית המשפט בנושא ולכן גם לא עבר את השיקום המיועד לעברייני מין.

הפרקליטות: שחרור מוקדם של קצב יעביר מסר שלילי לחברה

באופן רשמי, הבעת חרטה אינה מהווה תנאי רשמי לשיחרור מוקדם. לרוב, השיקולים הם מסוכנות, התנהגות טובה, אינטרס הציבור ושיקום. אך במקרה זה, הפרקליטות נוקטת בהבעת עמדתה המוסרית והערכית, בהתאם לפסיקות בג"ץ קודמות ולמסורת הנהוגה במקרים אלו. לדברי הפרקליטות שחרור מוקדם של קצב יעביר מסר שלילי לחברה.

מנגד, לזכות קצב עומדים כמה דברים: התנהגותו המופתית בבית הסוהר, מצבו הבריאותי וגילו המתקדם, כמו גם ההוקעה שעבר בציבור. בנוסף, מניחים כי הוא אינו מסוכן לחברה. יחד עם זאת, כתמיכה בעמדת הפרקליטות, לוועדת השחרורים יוגשו מכתבים שמתנגדים לשחרור של קצב, מאחת מקורבנותיו ומאחת שהיתה עדה לשיטה בה ביצע את מעשיו.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי