סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

בר רפאלי ממשיכה להיחקר ברשות המסים

הדוגמנית בר רפאלי נחקרה אתמול בפעם השלישית תוך חודשיים; היא ואמה חשודות בהעלמת מס בסכומים של עשרות מיליוני שקלים

בר רפאלי ממשיכה להיחקר ברשות המסים
21/01/2016 | 15:09 | מאת: מערכת אתר iLaw |

אנחנו רגילים לשמוע על סלבס בהקשר של זוגיות חדשה, פרידה כואבת או פרוייקטים חדשים שהם עובדים עליהם – אך בכל זאת קורה מדי  פעם שאנחנו שומעים עליהם דווקא בהקשר של דיני מסים. הדוגמנית המפורסמת בישראל, בר רפאלי, שלאחרונה נפתחה כנגדה חקירה בחשד לעבירות מס שביצעה, המשיכה להיחקר אתמול במשרדי רשות המסים – כך מדווח אתר וואלה!. אתמול (רביעי), רפאלי התייצבה ברשות המסים, לחקירה שארכה חמש שעות, במהלכה הציגו לה החוקרים חומרים חדשים שנאספו בזמן האחרון. בנוסף, הם המשיכו לתשאל אותה על הנושאים שעלו בחקירות הקודמות.

בר רפאלי נחקרה לראשונה בחודש דצמבר האחרון, אז הוגשה בקשה למעצרה על ידי פקיד שומה. לאחר דיון בבית המשפט, בר ואמה, ציפי רפאלי, שוחררו בתנאים מגבילים – נאסר עליהן לצאת מהארץ למשך 180 יום והן נדרשו לשלם ערבות בסך חצי מיליון ש"ח.

דירות במגדלי יוקרה; מכונית לקסוס בחינם

רפאלי ואמה חשודות בכך שלא דיווחו על "הנחות סלב" שונות שבר קיבלה בשווי של מיליוני שקלים, כמו גם על הכנסות של בר מעבודות בחו"ל שנאמדו בעשרות מיליוני שקלים. כמו כן, הן נחשדות בכך שהציגו מצג כוזב לפקיד שומה על כך שכביכול בר התגוררה בחו"ל במהלך תקופות מסוימות כאשר למעשה התגוררה בישראל באותו זמן.

כך למשל, רפאלי התגוררה בדירה שכורה במגדלי YOO, אך החוזה נחתם מול אחיה, על מנת שלא יהיה ניתן לקשור את בר לישראל. בהמשך עברה להתגורר במגדלי W, תחת חוזה שהפעם, נחתם מול אמה. לעומת זאת, לפקיד השומה דיווחה ציפי רפאלי שבר לא שכרה דירה בישראל באותן שנים.

בר נחקרה גם בחשד להטבה שניתנה לה במסגרת אותן הנחות סלב, מכונית לקסוס שקיבלה בחינם. הנחות סלב הן עניין מקובל בישראל ובעולם, כדרך להעניק פרסום לחברות המעניקות לסלבס את אותן המתנות. עם זאת, על פי חוק המס בישראל, כל מי שמקבל מתנה בעלת ערך מחויב לדווח עליה לרשות המסים, שעשויה לחייב אותו במס על המתנה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב