סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

ביהמ״ש גזר על ח״כ חנין זועבי חצי שנת מאסר על תנאי בגין העלבת עובד ציבור

חברת הכנסת חנין זועבי נידונה לחצי שנת מאסר על תנאי וכן נגזר עליה לשלם קנס של 3,000 שקלים בגין העלבת עובד ציבור. ביהמ״ש גזר עליה את העונש לאחר שתקפה מילולית שוטרים ערבים בשנת 2014

ביהמ״ש גזר על ח״כ חנין זועבי חצי שנת מאסר על תנאי בגין העלבת עובד ציבור
08/02/2016 | 11:00 | מאת: מערכת אתר iLaw |

אתר ״הארץ״ מדווח, כי בית משפט השלום בנצרת גזר אמש על חברת הכנסת חנין זועבי, עונש מאסר של חצי שנה של תנאי וכן קנס של 3,000 שקלים בגין העלבת עובד ציבור. העונש נקבע במסגרת עסקת טיעון עליה חתמה זועבי עם הפרקליטות, זאת לאחר שחברת הכנסת הודתה בכך שהעליבה שוטרים ערבים. 

בשנת 2014, לאחר רציחתו של מוחמד אבו חדיר, זועבי תקפה מילולית שוטרים ערבים ברחבת אולם בית המשפט השלום בנצרת. לפי כתב האישום הפלילי, חברת הכנסת הטיחה עלבונות בשוטרים על כך שהם בני העדה הערבית המשרתים במשטרת ישראל. בין השאר קראה לעברם: ״"צריך לירוק להם בפרצוף" ו"אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה". 

משטרת ישראל הגישה המלצה להעמיד לדין את חברת הכנסת בגין העלבת עובד ציבור, הסתה לאלימות ואיומים, אך במסגרת עסקת הטיעון הוחלט שבתמורה להודאה של זועבי בעבירה של העלבת עובד ציבור, היא לא תואשם בהסתה לאלימות. 

״דרך גזר הדין משתקפת אווירה פאשיסטית ימנית״

השופאת לילי יונג גפר, סגנית נשיא בית המשפט, כתבה בגזר הדין כי למרות שלא קדם לכך תכנון, לא מדובר במשפט שנפלט ללא כוונה או בפליטת פה, אלא בנאום שהכיל מילים בוטות ופוגעות, עליהן ח״כ הזועבי חזרה בפני קהל לא קטן. בנוסף, ההתבטאויות נאמרו ברחבת בית המשפט וח״כ זועבי היא האחראית הבלעדית עליהן. 

עורך דינה של זועבי, אראם מחאמיד, טוען כי מדובר בעונש שאינו פרופורציונאלי זאת משום שזועבי הינה חברת כנסת האמורה ליהנות מחסינות. גם חברת הכנסת חנין זועבי מחתה נגד גזר הדין וציינה כי מדובר בעונש כבד מידי. "דרך גזר הדין משתקפת אווירה פאשיסטית ימנית ואדנותית מצד אלה שלא נחשבים לימין" כך אמרה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי