סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

קבלנים תבעו דיירים שביקשו לבטל הסכם פינוי-בינוי

דיירים בבניין בבת ים שחתמו בעבר על הסכם פינוי-בינוי ביקשו לבטלו לאחר מספר שנים כאשר היה בתהליכי אישור מתקדמים. הקבלנים הגישו נגדם תביעה

קבלנים תבעו דיירים שביקשו לבטל הסכם פינוי-בינוי
16/06/2016 | 11:46 | מאת: מערכת אתר iLaw |

לרוב מי שנזקק לעזרתו של עו"ד פינוי-בינוי הם דיירים, אך במקרה הזה, דווקא קבלנים נזקקו לשירותיו. ynet מדווח כי בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי של דייריו של בניין בבת ים מחויבים להסכם לביצוע פינוי-בינוי שנחתם לפני כעשור, זאת למרות הזמן שחלף ולמרות שטרם התקבלו כל האישורים מרשויות התכנון.

תחילת הפרשה ב-2006, אז ועד הדיירים חתם עם ארבע חברות קבלניות על הסכם "הצעה בלתי חוזרת" לביצוע פרוייקט פינוי-בינוי, במסגרתו ייהרס הבניין ובמקומו יקום רב קומות חדש. ב-2008 ועד הדיירים הודיע לקבלנים על ביטול ההצעה לאור הזמן שחלף מאז חתימתה והעובדה שהצדדים לא הגיעו להסכם על הביצוע של הפרוייקט. למרות זאת, המו"מ בין הקבלנים לדיירים המשיך והקבלנים המשיכו במאמציהם לקבל מרשויות התכנון את אישורי הבנייה.

הקבלנים: המו"מ המשיך; הדיירים: לא היה הסכם מחייב

ב-2010, בדיוק כאשר רוב הבעיות הוסדרו והצדדים הגיעו לטיוטה סופית של הסכם, הודיע הוועד לקבלנים שהחליט לא להתקשר אתם בהסכם ולפנות ליזם אחר. בתגובה, תבעו הקבלנים את הוועד וטענו כי ההצעה הבלתי חוזרת עדיין תקפה והדיירים אינם יכולים להתקשר עם חברה אחרת. כמו כן טענו כי פרישת הדיירים ברגע האחרון כמו גם העובדה שניהלו מו"מ עם חברה אחרת, מהווה הפרה של חובת תום הלב. 

הדיירים טענו בתגובה כי המשיכו את המגעים עם הקבלנים כמחווה של רצון טוב, וכי ביטלו את ההצעה כדין בגלל שאישורי הבנייה לא הושגו על ידי הקבלנים בזמן שנקבע. בנוסף, הם כפרו בטענה כי נכרת ביניהם ובין הקבלנים הסכם מחייב.

חיים טובי, השופט בתיק זה, הסכים עם הדיירים על זכאותם העקרונית לבטל את ההצעה, אך גם אמר שלא ניתן להתעלם מהמשך התנהלות המו"מ בין הצדדים לאחר הביטול. במהלך זמן זה השיגו הקבלנים אישורים שונים לתועלת הדיירים, כך שהתנהלות הדיירים בפועל מבטלת למעשה את הודעת הביטול. יחד עם זאת, הוא דחה את בקשת הקבלנים לאכיפת טיוטת ההסכם הסופית מכיוון שזו לא התגבשה להסכם מחייב. בסיכומו של דבר התקבלה תביעת הקבלנים בחלקה –  ההצעות שנחתמה מול הדיירים נשארו בתוקף והם מנועים מהתקשרות עם חברות אחרות.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני מקרקעין

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני מקרקעין

עורכי דין מובילים - דיני מקרקעין

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד דן חי

"מהמנוסים בתחומי, אשמח לספק לכם שירות מקצועי בכל סוגיות דיני המקרקעין, הגנת הפרטיות ולשון הרע ...."

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני מקרקעין