סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(117)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

18/04/2020 02:30 דוד הסכמה מדעת לפני הנשמה פולשנית של חולי קורונה
מצד אחד אנחנו במשבר, אבל מצד שני מערכת הבריאות עוד לא קרסה ואין כרגע עומס יתר בבתי החולים (למעשה מדיווחים שונים יש דווקא פחות עומס מהרגיל), כך שלפחות בינתיים הרופאים לא יכולים לטעון שאנחנו בשעת חירום שבה מותר להם לעגל פינות.

מצטברים הנתונים לפיהם שיעורי התמותה של חולי קורונה קשישים עם מחלות רקע שמחוברים להנשמה פולשנית קרובים ל-100%, (ד"ר צימליכמן משיבא אמר בראיון שהשיעור הוא 70%-80% וזה כולל את כל החולים כולל הצעירים ללא מחלות רקע), לאור זאת לדעתי קמה חובה משפטית כבדה לקבל הסכמה מדעת של המטופלים או האפוטרופוסים שלהם לביצוע הפרוצדורה הזאת, במיוחד כשהיא נעשית בצורה לא בהולה (גם כאן יש דיווחים על "הנשמה מוקדמת" משיקולים שונים שנעשית עוד לפני שהחולים נמצאים במצוקה נשימתית דחופה), ולא הוצגו בפניהם אלטרנטיבות טיפוליות אחרות, כמו טיפול פליאטיבי.

ברור שקשר סיבתי ונזק יהיה קשה מאוד להוכיח כאן (גם לגבי סבל יגידו שהם היו מורדמים ומונשמים ולא הרגישו כלום, מצד שני יש עדויות של מונשמים לשעבר על הסבל שחוו בזמן ההנשמה), כי יגידו שבכל מקרה הם היו מתים. אבל האם בכל זאת ניתן לקבל פיצוי אם לא ניתנה הסכמה מדעת?

על פניו, ככל ויש צורך רפואי בהרדמה והנשמה לצורך הצלת חיי החולה, לא נראה כי יש צורך בהסכמה מדעת אלא אם קיימת חלופה שניתן לשקול אותה. כך או כך, ההנשמה לא אמורה להוביל לפגיעה או לעליה בסיכונים אלא להפך. בשורה התחתונה, על מנת לקבוע היעדר הסכמה מדעת, יש מקום להוכיח שישנן אופציות אחרות שהיה מקום להציגן בפני המטופל. כל מקרה לגופו.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.