סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ביטוח לאומי(767)

שאל בפורום ביטוח לאומי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום ביטוח לאומי

גל השחר
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"מנהל מחלקת נזיקין במשרד בקרמן סטרול, ומקפיד על חשיבה מקצועית וחיובית מתוך אמונה שמחשבה בוראת מציאות..."

12/10/2021 15:16 דוד סטטוס בטופס "תקופות עיסוק" + גובה דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות למקבל קצבת נכות-אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי וקרן פנסיה
שלום רב,
אני נכה ומקבל קצבת נכות מעבודה מביטוח לאומי. יש כמה נכויות שסה"כ התשלום שלהם נותן 100% קצבה. אך לא נעשה צירוף נכויות בביטוח לאומי ולכן אין נכות משוקללת של מעל 75%. כלומר יש רק תשלום מכמה נכויות שנותן 100% תשלום של קצבת נכות.
כמו כן משולמת גם קצבת אובדן כושר עבודה מקרן פנסיה – השלמה לקצבת נכות מעבודה מביטוח לאומי. בקרן פנסיה יש נכות של 100%.
עד שנת 2019 הייתי מוגדר בביטוח לאומי בטופס "תקופות עיסוק" – "מקבל פניסה" . לפי הבנתי בסעיף 345ב לחוק ביטוח לאומי - קצבה בשל אובדן כושר עבודה מחברות ביטוח מוגדרת כ- "פנסיה מוקדמת" . כלומר בתקופות עיסוק אני אמור להיות מוגדר כ- "מקבל פנסיה" . אך החל משנת 2020 הרישום בתקופות עיסוק השתנה מ- "מקבל פנסיה" ל-"בעל הכנסה ל"ע" – כלומר בעל הכנסה שלא מעבודה. למרות ששום דבר לא השתנה בשנת 2020. חשוב להגיד שאין לי שום הכנסות חוץ מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי ומקרן פנסיה. כשפניתי לביטוח לאומי ושאלתי מדוע הסטטוס השתנה, הסבירו לי שזה רישום פנימי של ביטוח לאומי שהשתנה החל משנת 2020 ושזה לא אמור להדאיג אותי. אך לדעתי זה כן חשוב, כי זה משנה את גובה התשלום בשל דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות.
להלן 4 שאלותי : (אודה מאוד לתשובה לכל אחד מהסעיפים בנפרד)
1) האם אני אמור להיות מוגדר בביטוח לאומי בטופס תקופות עיסוק כ- "מקבל פנסיה" ? האם ידוע על איזשהו שינוי ברישום של ביטוח לאומי החל משנת 2020? לפי החוק בסעיף 345ב שום דבר לא השתנה והקצבה בשל אובדן כושר עבודה מחברות ביטוח עדיין מוגדרת כ- "פנסיה מוקדמת".
2) מה גובה דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות שאני אמור לשלם לביטוח לאומי? בהתחלה קרן פנסיה הייתה משלמת עלי לביטוח לאומי דמי ביטוח לאומי+דמי ביטוח בריאות מקסימאליים של 12%. ועכשיו ביטוח לאומי עשה בדיקה ונתן פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות מקרן פנסיה , אך ביטוח לאומי חייב רטרואקטיבי בדמי ביטוח בריאות מינימאליים של 104 ש"ח עבור כל חודש.
3) האם מי שמוגדר כ-"מקבל פנסיה" אמור לשלם דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות רק מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה שהוא מקבל מקרן פניסה? והוא לא אמור לשלם דמי ביטוח בריאות מינימאליים בסך 104 ש"ח? אני בודק כמה אני אמור לשלם במחשבון של ביטוח לאומי- " חישוב ניכוי דמי ביטוח ממקבל פנסיה מוקדמת " ומגדיר את עצמי כ-מקבל פנסיה מוקדמת?
4) אם לדוגמא פנסיית נכות-אובדן כושר עבודה מקרן פנסיה היא 2,000 ש"ח , אז הקרן פניסה אמורה להפריש לביטוח לאומי דמי ביטוח בסך 69.8 ש"ח?(כלומר סה"כ 3.49% מהקצבה= 0.39% דמי ביטוח לאומי + 3.1% דמי ביטוח בריאות). ביטוח לאומי לא אמור לקחת מהמבוטח בנוסף גם 104 ש"ח דמי ביטוח בריאות מינימאליים מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה שלו בביטוח לאומי?

תודה רבה מראש!

עורכי דין מובילים בפורום ביטוח לאומי

עו"ד ירון שמעון
עו"ד ירון שמעון

"תכנון האסטרטגיה המשפטית עוד בשלבים הראשונים של התיק, מסייע לי בהשגת תוצאות איכותיות עבור לקוחותיי..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד אסף אודיז

"נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית ? משרדי דוגל ביחס אישי ומעניק שירותים משפטיים בתחומים הנזיקין והביטוח..."