סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

עו"ד ליאור גרופל

ליאור גרופל
איזור: תל אביב
טלפון: הצג טלפון
כתובת: אליעזר קפלן 17
 הצג טלפון
פקס:
1 2 3 4 5 
0 חוות דעת
הוסף חוות דעת

עם ניסיון רב בליווי עסקאות מורכבות במקרקעין וליטיגציה, אדאג לשמור על האינטרסים של הלקוח בהתקשרותו בעסקאות ולהלחם למענו במסגרת סכסוכים משפטיים.

תחומי עיסוק:
דייר מוגן,ליווי פרוייקטים,נדל"ן מסחרי,עסקאות קומבינציה,קבוצת רכישה

16/05/2019 17:56 איב שאלה

1. האם מספיק שהשוכר יחתום על שטר חוב??
. הוא לא מביא ערבים.
2. כמה צריך לרשום בשטר חוב אם השכירות כל חודש 4200 שח?

בטחונות, טיבם וסוגם, זה עניין מסחרי להסכמה בין הצדדים להסכם.

04/05/2019 22:34 אילן הסכם שכירות פסול!?
האם הסכם שכירות שלאחר כריתתו התברר כי הנכס לt מאושר לאכלוס ע"י שום גורם מוסמך פסול בעילת חוזה בלתי חוקי לפי ס' 30 לחוק החוזים? אם כן, כיצד עליי לפעול על מנת לקבל את הצ'קים חזרה מבעל הבית שמסרב בכל תוקף להשיבם?

ככלל, בעל בית צריך להעמיד לרשות השוכר נכס בטוח שיכול לאפשר למגורי השוכר.

צריך כמובן לבחון את נסיבות המקרה ולראות מצד אחד איזה מצג הציג בעל הבית ואילו בדיקות ערך השוכר.

במקרה שבעל הבית מסרב להכיר בביטול הסכם השכירות ולהשיב את השיקים שנמסרו, יש להגיש תביעה מתאימה לבית המשפט.

29/04/2019 12:10 אבי הערת אזהרה בטאבו לטובת חברת כלל
שלום רב.
ההורים שלי עומדים לקחת משכנתא הפוכה מחברת כלל.
המשכנתא היא בעצם הלוואה שאותה נצטרך להחזיר,אנו הילדים בבוא העת ממכירת הדירה של ההורים כשהם ילכו לעולמם.
חברת כלל דורשת כעת מההורים שלי ללכת לעיריה ולבקש שהעיריה תכניס הערת אזהרה בטאבו לטובת חברת כלל ושהאזהרה תופנה גם לרשם המקרקעין.
השאלה שלי היא....האם כך מקובל,שצריך לרשום את הערת האזהרה לטובת חברת כלל(שהיא הגורם שנותן את ההלוואה)עוד לפני שההורים מקבלים את ההלוואה?אין בכך צעד מסוכן שיכול לסכן את ההורים שלי?
תודה

נראה לי שיכול להיות שיש כאן קצת בלבול מושגים.

הערות אזהרה רושמים בלשכת רישום מקרקעין (טאבו), ולא צריך לעבור דרך העירייה לשם כך.

יתכן והבנק דורש שתירשם משכנתה, ולשם כך צריך אישור העירייה.

בכל מקרה, כל רישום שלא יעשה לטובת החברה, ירשם לפני שהם נותנים את ההלוואה, כי הוא מהווה בטוחה להלוואה. החברה לא תוציא כסף בלי בטוחה רשומה.

28/04/2019 17:07 יהודית הסכם מול שני מנהלי עיזבון משותף
שלום רב, עפ"י הסכם בין יורשים שקיבל פס"ד ויתרו שני (2) מנהלי עיזבון משותף על גביית שכ"ט נוסף בניהול העיזבון (קיבלו 4% שכ"ט).
האם זו הפרה בהסכם כאשר בכל זאת ועל אף האמור לעיל אחד ממנהלי העיזבון המשותף גבה מירושת לקוחו בלבד שכ"ט נוסף בניהול העיזבון?
בתודה מראש ובברכה, יהודית

צריך כמובן לבחון את לשון ההסכמים, ואת נוסח הויתור של מנהלי העזבון.

יתכן ויש הסכם שכ"ט שונה ונוסף בין מנהל העזבון לבין הלקוח שלו, אשר אפשר להסכים בו שיגבור על האמור בהסכם בין היורשים, או שנחתם מאוחר להסכם בין היורשים.

22/04/2019 14:31 אלון כהן 'תעודה ציבורית' או 'רשומה מוסדית'
שלום רב, ברצוני להוציא אישור מהעירייה שאני תושב העיר מזה כ-12 שנים. רציתי לדעת האם אישור זה הוא 'תעודה ציבורית' או 'רשומה מוסדית' לפי לשון פקודת הראיות? תודה רבה, אלון.

שלום רב,

פלט של הרשות המקומית יכול להיחשב גם רשומה מוסדית וגם תעודה ציבורית.

15/04/2019 14:31 האם הסכם בעל פה קביל.וגם מגובה בהקלטה שמאשרת זאת זכויות
מהם האפשרוית העומדות בכדי לפנות דיר ומשפחתו בהשמע צד אחד

לא הבנתי את השאלה.

31/03/2019 11:33 יבגני עסק בדירה שכורה
שלום רב,

אם אני פתחתי עסק לשיערים פרטיים באנגלית, האם אני חייב להודיע לבעל דירה? לציין שבחוזה רשום כי "הדירה לצורך מגורים בלבד"? מצד שני לא נעשה שום שינוי בדירה ולא מדובר בשיעורים בקבוצה אלא באים אליי לא יותר מ-3-4 תלמידים כל אחד בשעה אחרת.

תודה

לפי התיאור שלך, על פי ההסכם אסור להפעיל עסק בדירה.

בנוסף, לדבר עלול להיות השלכות בהיבט המיסויי של הדירה, הן לטווח הקצר (בסיווג לארנונה) והן בטווח הארוך (לעניין חישוב מס השבח).

25/03/2019 12:22 משה האם בעלת הדירה עברה על החוק שנכנסה לבית שלנו ללא אישור כאשר רשום בחוזה שהיא חייבת אישור ותיאום מראש
שלום רב,
רציתי לשאול אם יש לי עילה לתביעה.
לפני כחודשיים הודעתי לבעל הדירה שאני עוזב את הבית בתום החוזה, כאמור בעל הבית פירסם את הדירה על מנת למצוא שוכרים חלופים. כאמור קרה מקרה ואשתו של בעל הבית רצתה לקבוע עם אנשים בשעות הבוקר ואמרתי לה שאני לא אהיה בבית וא ואהיה בעבודה והיא ביקשה להיכנס כשאנחנו לא נמצאים,אך לא אשירתי לה מיכוון שיש לי בבית דברים בעלי ערך רב בבית ולא רציתי שמישהו יכנס לדירה כאשר אני לא נמצא. כמו כן היא ניסתה לשאול גם את אישתי וקיבלה ממנה את אותה התשובה. יש לציין שבחוזה רשום שאם הם רוצים להראות את הדירה הם צריכים לתאם איתנו מראש ,בהסכמתנו ובשעות הנוחות לנו. כאמור היום קרה לנו מקרה נורא. בעחת הדירה שאלה אותי אם אני אהיה בבית בשעה 5 בערב כי היא רוצה להראות את הדירה באור יום. אמרתי לה שאני ואשתי עובדים עד שעות מאוחרות ונגיע רק לקראת 7 בערב אך יום למחרת אני בחופש אז היא יכולה להזמין אנשים לראות הדירה  משעות הבוקר והלאה. כאמור בשעה 4 בצהריים אשתי הגיעה לבית מהעבודה מוקדם מהצפוי מיכוון שלא חשה בטוב (היא חודש שישי בהריון) והלכה לישון. לפתע לאחר שעה וחצי אשתי שמעה מישהו הולך בבית ונבהלה היא קמה מתוך שינה בבהלה וראתה שבעלת הדירה מראה את הדירה לאנשים ביודעין שאנחנו לא בבית וללא אישורינו. והיא הופתעה שאישתי בבית ואשתי עוד יותר נבהלה כי היא לא ציפתה שהיא תיכנס ללא אישור שלנו במיוחד שהתראנו זאת בפניה כמה וכמה פעמים כי ישלנו בבית המון דברים יקרי ערך. יש לציין שאישתי מאז המקרה בלחץ וחרדה ובהלה ואף קיבלה מהרופא לנוח שבוע בבית כדי שלא יקרה משהו לעובר מהלחץ שבו שרתה. רציתי לשאול האם יש פה עילה לתביעה? יש לציין שבעלת הדירה מודה שנכנסה ואף רשמה לנו היא מצטערת. ושזה היה בתום לב. אך זה לא היה בתום לב זה היה בתחבולה כששאלה מתי אנחנו חוזרים מהעבודה לוודא שאין אף אחד בבית. יש לציין שאנחנו חושדים שהם נכנסו לנו לבית יותר מפעם אחת במהלך תקופת השכירות מיכוון שבאתר שהם פירסמו את המודעה של הדירה הם פירסמו אם תמונות של הרהיטים שלנו ללא אישרינו אבל של חלק מהריהטים שקנינו מהחודשים הראשונים של השכירות... כמו כן הם קיבלו אישור להיכנס רק פעם אחת לבית כאשר היינו חודש בירח דבש והם היו צריכים לתקן משהו בחשמל אך מאז הברהנו להם כמה פעמים שאנחנו לא מעונינים שיכנסו לנו לבית כאשר אנחנו לא נמצאים.
אשמח ליעוץ תודה.

כמובן שאם כתוב בהסכם שבעל הבית יכול להיכנס רק באישור ובתיאום מראש, ובעל הבית הפר הוראה זו, ישנה לכאורה עילת תביעה. אך צריך להצביע על נזקים שנגרמו לכם בעקבות ההפרה, שכן זהו למעשה הסכום שיתבע.

19/03/2019 11:30 יורם שכ"ט
האם מקובל לדרוש מהרוכש שכ"ט עו"ד המיצג את הקבלן?
איני זוכר שעורך הדין בקש שכ"ט בעת ביצוע הרכישה וגם לא נכתבה דרישה כזו.
הרכישה ןהפגישה עם עורך הדין המיצג את הקבלן היו לפני למעלה משנה וחצי.
כעת התקשרו טלפונית ממשרד עורך הדין ודרשו 0.5% מערך הדירה.
נראה לי שאני צריך לקבל לפחות דרישה בכתב ולא בע"פ הלא כן?

הדבר צריך להיות מוסדר במפורש בהסכם המכר בין הצדדים.

כמו כן, יש לשים לב למגבלה על גובה שכ"ט שיכול ב"כ לדרוש, כפי שהדבר קבוע בתקנות המכר (דירות) (הגבלת גובה ההוצאות המשפטיות), תשע"ה-2014.

17/03/2019 19:09 דינה חשד למרמה והפרת חוזה- כיצד לנהוג ומהם זכויותיי? על מי חובת ההוכחה לקיום החוזה?
שלום, אינני יודעת לאיזה תחום זה שייך אתאר בקצרה את המקרה:
נזקקתי לתרומת ביצית ובחרתי תורמת נערך חוזה ובו נרשם מס' התורמת שמזהה רק אותה. במסגרת החוזה הובטח לי לקבל מבחנת דם של התורמת אם ארצה. הטיפול יצא לפועל ואכן נזקקתי למבחנת הדם, אך על המבחנה היה מספר מחוק ונרשם ידנית מס' התורמת שביקשתי. חששתי שזה מזוייף ולכן ביקשתי מבחנה חדשה אך נאמר לי "לפתע" שהתורמת "נעלמה" ואי אפשר לקבל דגימת דם חדשה, יש לי עובדות מוצקות נוספות לכך שלא קיבלתי את התורמת שביקשתי.- מה עליי לעשות מבחינה משפטית? האם להגיש תלונה במשטרה על זיוף? כיצד מגישים תביעה ובאיזה שלב? איזה תחום משפטי עוסק בזה (דיני נזיקין ופיצויים?, הפרת חוזה?) תודה רבה

אם את חוששת לרמאות בנושא זה, לדעתי יש לפנות למשטרה. בנוסף, אני מציע שתפני לעו"ד שעוסק בליטיגציה אזרחית או רשלנות רפואית לגבי האפשרויות להגשת תביעה.
בהצלחה.

פניה וקבלת ייעוץ ראשוני

נא מלאו את הפרטים הבאים: