סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

עו"ד ליאור גרופל

ליאור גרופל
איזור: תל אביב
טלפון: הצג טלפון
כתובת: אליעזר קפלן 17
 הצג טלפון
פקס:
1 2 3 4 5 
0 חוות דעת
הוסף חוות דעת

עם ניסיון רב בליווי עסקאות מורכבות במקרקעין וליטיגציה, אדאג לשמור על האינטרסים של הלקוח בהתקשרותו בעסקאות ולהלחם למענו במסגרת סכסוכים משפטיים.

תחומי עיסוק:
דייר מוגן,ליווי פרוייקטים,נדל"ן מסחרי,עסקאות קומבינציה,קבוצת רכישה

25/03/2019 12:22 משה האם בעלת הדירה עברה על החוק שנכנסה לבית שלנו ללא אישור כאשר רשום בחוזה שהיא חייבת אישור ותיאום מראש
שלום רב,
רציתי לשאול אם יש לי עילה לתביעה.
לפני כחודשיים הודעתי לבעל הדירה שאני עוזב את הבית בתום החוזה, כאמור בעל הבית פירסם את הדירה על מנת למצוא שוכרים חלופים. כאמור קרה מקרה ואשתו של בעל הבית רצתה לקבוע עם אנשים בשעות הבוקר ואמרתי לה שאני לא אהיה בבית וא ואהיה בעבודה והיא ביקשה להיכנס כשאנחנו לא נמצאים,אך לא אשירתי לה מיכוון שיש לי בבית דברים בעלי ערך רב בבית ולא רציתי שמישהו יכנס לדירה כאשר אני לא נמצא. כמו כן היא ניסתה לשאול גם את אישתי וקיבלה ממנה את אותה התשובה. יש לציין שבחוזה רשום שאם הם רוצים להראות את הדירה הם צריכים לתאם איתנו מראש ,בהסכמתנו ובשעות הנוחות לנו. כאמור היום קרה לנו מקרה נורא. בעחת הדירה שאלה אותי אם אני אהיה בבית בשעה 5 בערב כי היא רוצה להראות את הדירה באור יום. אמרתי לה שאני ואשתי עובדים עד שעות מאוחרות ונגיע רק לקראת 7 בערב אך יום למחרת אני בחופש אז היא יכולה להזמין אנשים לראות הדירה  משעות הבוקר והלאה. כאמור בשעה 4 בצהריים אשתי הגיעה לבית מהעבודה מוקדם מהצפוי מיכוון שלא חשה בטוב (היא חודש שישי בהריון) והלכה לישון. לפתע לאחר שעה וחצי אשתי שמעה מישהו הולך בבית ונבהלה היא קמה מתוך שינה בבהלה וראתה שבעלת הדירה מראה את הדירה לאנשים ביודעין שאנחנו לא בבית וללא אישורינו. והיא הופתעה שאישתי בבית ואשתי עוד יותר נבהלה כי היא לא ציפתה שהיא תיכנס ללא אישור שלנו במיוחד שהתראנו זאת בפניה כמה וכמה פעמים כי ישלנו בבית המון דברים יקרי ערך. יש לציין שאישתי מאז המקרה בלחץ וחרדה ובהלה ואף קיבלה מהרופא לנוח שבוע בבית כדי שלא יקרה משהו לעובר מהלחץ שבו שרתה. רציתי לשאול האם יש פה עילה לתביעה? יש לציין שבעלת הדירה מודה שנכנסה ואף רשמה לנו היא מצטערת. ושזה היה בתום לב. אך זה לא היה בתום לב זה היה בתחבולה כששאלה מתי אנחנו חוזרים מהעבודה לוודא שאין אף אחד בבית. יש לציין שאנחנו חושדים שהם נכנסו לנו לבית יותר מפעם אחת במהלך תקופת השכירות מיכוון שבאתר שהם פירסמו את המודעה של הדירה הם פירסמו אם תמונות של הרהיטים שלנו ללא אישרינו אבל של חלק מהריהטים שקנינו מהחודשים הראשונים של השכירות... כמו כן הם קיבלו אישור להיכנס רק פעם אחת לבית כאשר היינו חודש בירח דבש והם היו צריכים לתקן משהו בחשמל אך מאז הברהנו להם כמה פעמים שאנחנו לא מעונינים שיכנסו לנו לבית כאשר אנחנו לא נמצאים.
אשמח ליעוץ תודה.

כמובן שאם כתוב בהסכם שבעל הבית יכול להיכנס רק באישור ובתיאום מראש, ובעל הבית הפר הוראה זו, ישנה לכאורה עילת תביעה. אך צריך להצביע על נזקים שנגרמו לכם בעקבות ההפרה, שכן זהו למעשה הסכום שיתבע.

19/03/2019 11:30 יורם שכ"ט
האם מקובל לדרוש מהרוכש שכ"ט עו"ד המיצג את הקבלן?
איני זוכר שעורך הדין בקש שכ"ט בעת ביצוע הרכישה וגם לא נכתבה דרישה כזו.
הרכישה ןהפגישה עם עורך הדין המיצג את הקבלן היו לפני למעלה משנה וחצי.
כעת התקשרו טלפונית ממשרד עורך הדין ודרשו 0.5% מערך הדירה.
נראה לי שאני צריך לקבל לפחות דרישה בכתב ולא בע"פ הלא כן?

הדבר צריך להיות מוסדר במפורש בהסכם המכר בין הצדדים.

כמו כן, יש לשים לב למגבלה על גובה שכ"ט שיכול ב"כ לדרוש, כפי שהדבר קבוע בתקנות המכר (דירות) (הגבלת גובה ההוצאות המשפטיות), תשע"ה-2014.

17/03/2019 19:09 דינה חשד למרמה והפרת חוזה- כיצד לנהוג ומהם זכויותיי? על מי חובת ההוכחה לקיום החוזה?
שלום, אינני יודעת לאיזה תחום זה שייך אתאר בקצרה את המקרה:
נזקקתי לתרומת ביצית ובחרתי תורמת נערך חוזה ובו נרשם מס' התורמת שמזהה רק אותה. במסגרת החוזה הובטח לי לקבל מבחנת דם של התורמת אם ארצה. הטיפול יצא לפועל ואכן נזקקתי למבחנת הדם, אך על המבחנה היה מספר מחוק ונרשם ידנית מס' התורמת שביקשתי. חששתי שזה מזוייף ולכן ביקשתי מבחנה חדשה אך נאמר לי "לפתע" שהתורמת "נעלמה" ואי אפשר לקבל דגימת דם חדשה, יש לי עובדות מוצקות נוספות לכך שלא קיבלתי את התורמת שביקשתי.- מה עליי לעשות מבחינה משפטית? האם להגיש תלונה במשטרה על זיוף? כיצד מגישים תביעה ובאיזה שלב? איזה תחום משפטי עוסק בזה (דיני נזיקין ופיצויים?, הפרת חוזה?) תודה רבה

אם את חוששת לרמאות בנושא זה, לדעתי יש לפנות למשטרה. בנוסף, אני מציע שתפני לעו"ד שעוסק בליטיגציה אזרחית או רשלנות רפואית לגבי האפשרויות להגשת תביעה.
בהצלחה.

13/03/2019 10:56 מרסיאנו אברהם פורום בלתי נאות
האם ניתן להגיש בקשה לפורום בלתי נאות גם בתביעות של סדר דין מקוצר ?

עליכם להתייעץ עם עורך דין העוסק במשפט בינלאומי פרטי.

06/03/2019 17:13 קרן תשלום עריכת חוזה לדיירים מחליפים
אנחנו מפנים את הדירה לפני תום חוזה. מצאנו דיירים חדשים לפי החוזה. בעלת הדירה רוצה שנשלם עבור עריכת חוזה חדש מול הדיירים, חצי חודש שכירות. כשאנחנו חתמנו על החוזה לא חתמנו מול עורך דין ואין איזכור בחוזה שהוא אכן נערך עי עורך דין למרות שבעלת הדירה אמרה שעורך הדין הכין לה את החוזה. האם באמת אני צריכה לשלם? ואם כבר החוזה נערך עי עורך דין אז עדיין משלמים את הסכום הזה כל פעם שמשנים את השם של הדיירים?

אם אין לכם זכות יציאה מוקנית בהסכם, המשכיר רשאי להתנות את הסכמתו להעברת הזכויות בתנאים סבירים.

05/03/2019 08:55 אלרועי עסקת אניטרנט
שלום
בצעי עסקה באינטרנט למקרר דרך אתר מכירות גדול, והיה מצויין כי המשלוח חינם.
ביום המשלוח המוביל גבה כסף ולא ספק חשבונית מס, האם אני יכול לתבוע את אתר המכירות? מכוון שהצעה הייתי דרכו שהם מחיר המוצר ותנאי הובלה, ואיפה אני יכול לתבוע גאוגרפי .

בהחלט נשמע שיש לך, על פניו, עילה נגד אתר המכירות, אך הייתי מתחיל בפנייה לאתר.
בעסקאות אינטרנט, הכלל הוא שניתן לתבוע בכל בית משפט.

24/02/2019 04:11 הדר חוזה והצעת רעיון
שלום רב,
יש לי רעיון להציע לאפליקציה קיימת מאוד מצליחה,איך אני דואגת לכך שאם ובמידה הם ישתמשו ברעיון שלי אני אקבל אחוזים מהרעיון?

תודה

רעיון הוא אינו זכות מוגנת לפי חוק. אפשר לנסות להגיע איתם להסכמות חוזיות.

אך האם אני צריכה קודם להחתימם על חוזה מסויים לפני שאני מספר את הרעיון?

זה תמיד רצוי.

28/02/2019 00:37 הדר ממשיכה

"רצוי " הכוונה שישנה דרך נוספת שאני יכולה לספר את הרעיון ושלא "יגנבו " אותו בלי לחתימם על מסמך?

25/02/2019 22:10 דניאל חוזה
שלום
אני נותן שירותי פרסום באחד ממנועי החיפוש שיש כלומר יש צד ג' לחוזה. אין לי כרגע חתימה אלקטרונית מבחינה כספית זה יקר כרגע בשבילי. שלחתי ללקוח במייל חוזה הוא הדפיס אותו חתם עליו וצילם בפלאפון שלו ואחכ שלח אליי למיי(לא משורשר לאותו מייל שאני שלחתי את החוזה) שלח מייל ורשם אני מאשר את החוזה המצורף ושלח וחתם בדף אחרון בלבד של החוזה.
האם חוזה כזה תקף?
2) אם רק הלקוח חתם על חוזה ששלחתי לו ואני לא האם החוזה תקף שרק צד הלקוח חתם?
3) עוד שאלה בבקשה...לקוחות לא אוהבים לחתום על חוזים ,לא אוהבים את המילה חוזה . ברגע ששומים חוזה זה יוצר לחץ ומתח וכו.. אם אשלח ללקוח הצעת מחיר לפרסום או אחד מהשירותים שאני נותן כלומר יהייה רשום הצעת מחיר ואכניס בהצעת מחיר גם כמה סעיפים שמגינים עליי. ובסוף הדף ארשום הלקוח מאשר את הצעת המחיר הבין את הכתוב ומאשר להתחיל בעבודה ורק הוא חותם האם זה תקף? אם לא אפשר לדעת למה?
תודה

שלום רב,

חוזה מהווה מפגש רצונות של שני צדדים, שיש להם גמירות דעת בנוגע לנושאים המסחריים ביניהם.

לפיכך, בנסיבות שתיארת, אפשר לטעון שהחוזה תקף גם אם לא נחתם אלקטרונית וגם אם אתה, בתור מי ששלח את החוזה לחתימה, לא הוספת את חתימתך עליו.
בנוגע להצעת מחיר, זה בהחלט יכול להיחשב חוזה לכל דבר ועניין.

24/02/2019 20:30 אלכס טענה להפרת הסכם סודיות
פוטרתי מעבודתי בחברה קטנה. אני חתום על הסכם סודיות מול המעסיק.
לאחר כשבוע וחצי מההודעה על פיטורין המעסיק אמר לי שאני יכול לא לחזור לעבודה עד לסיום ה-30 ימים מיום הפיטורין.
שלחתי מייל פרידה ללקוחות איתם עבדתי וכיתבתי אותם באותו המייל. במייל רשום רק שנהניתי לעבוד איתם ולמדתי המן ושאשמח לשמור איתם על קשר בהמשך הדרך.
המעסיק שלי טוען שהפרתי את הסכם הסודיות.
האם זה נכון?

קודם כל, צריך לבחון את הניסוח הספציפי במקרה הזה, ולבחון זאת מול המעשים בשטח.
האם מדובר רק על סודיות או גם על אי תחרות?
ממליץ לך להתייעץ בנושא זה עם עורך דין שמתמחה בדיני עבודה.

יש גם אי תחרות, זה נוסח סטנטרטי של הסכם סודיות ואי תחרות, כמו שניתן למצוא באינטרנט.
המעשים בשטח הם מה שרשמתי, מייל פרידה שלא מכיל שום תוכן מלבד זה שאני מסיים תפקיד בתאריך X, שמחתי לעבוד עם כולם ואשמח לשמור על קשר.
השאלה היא האם מייל כזה יכול להיחשב כהפרת הסכם?

כדאי להתייעץ עם עורך דין בתחום דיני עבודה, שיבדוק את נוסח ההסכם הספציפי.

16/01/2019 23:32 נועה חובות המשכיר
שלום, יש לי כמה שאלות לגבי הדירה אותה אני שוכרת:
1. מי ששכר את הדירה לפני שאני נכנסתי אליה לקח איתו 2 מפתחות של דלת הכניסה(הדיירים הקודמים היו משפחה של עבריינים) האם על המשכיר להחליף לי מנעול?
2. מצב האסלות בדירה נוראי, האם חלה חובה על המשכיר לנקות כדי להביא לי את הדירה ראויה למגורים?
3. אחת הדלתות למרפסת נעולה ואין למשכיר את המפתח. מה יש לעשות במצב כזה?

תודה

1. לא.
2. תלוי מה מצב האסלות בפועל. אם מדובר רק בניקוי, נראה שלא.
3. בהסכמה עם המשכיר תפרצי את הדלת.

צריך לקחת בחשבון שנראה שידעת או היית צריכה לדעת את הדברים הללו לפני ששכרת את הדירה, ולכן היית צריכה לסכם עם המשכיר מראש אם רצית שהוא יבצע על חשבונו עבודות או התאמות בדירה.

פניה וקבלת ייעוץ ראשוני

נא מלאו את הפרטים הבאים: