סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

לפורום זה אין מנהל
רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש יקר
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול מעט להתעכב


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם
עמכם הסליחה, מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

פורומים משפטיים

02/04/2014 16:27 מוחמד (+) הוצאה לפועל בגין סכום חוב שלא ידעתי עליו בכלל.
שלום,
סיימתי עכשיו את לימודי הרפואה שלי באונ' תל אביב. הייתי פטור מתשלום שכר לימוד בגלל היותי בתכנית תלמידים מצוינים. בזמן סגירת התואר נודע לי שיש חוב. בבירור מסתבר שיש חוב של 500 ש"ח עבור תלושים נלווים. כשביקשתי לשלם מסתבר שזה הועבר לעו"ד הוצאה לפועל ושאצטרך להסדיר את החוב מולו. לטענת האונ' הבקשה לתשלום החוב נשלחה לכתובת שהיא לא עדכנית. אני לא קיבלתי שום הודעה. העורך דין אף פעם לא יצר אתי קשר. כשדיברתי עם המשרד שלו ביקש לשלם כ 1800 ש"ח כולל הוצאות! לציין כי לא מעשה ווידוי שקיבלתי את ההודעה, גם מצד האונ' וגם מצד העורך דין (לטענתו נשלח מכתב אליי, גם לכתובת לא עדכנית!) אני לא קיבלתי כלום ולא חתמתי על כלום. עוד לציין כי לא ננקטו שום צעדים לאזהרה מקובלים מצד האונ' כמו מניעה ממני לגשת לבחינות או גישה לציונים שיסבו את תשומת לבי לחוב הזה. אני פשוט לא ידעתי על החוב בכלל! בגלל הצורך שלי לסגור את התואר במהרה הצטרכתי לשלם. להרגשתי, הכסף ששילמתי מעבר לחוב המקורי (500 ש"ח) הוא מרימה, אני לא קיבלתי שום הודעה על החוב מקודם!

האם יש מקום לתבוע זכות על הפרש הכסף ששילמתי?

תודה מקרב לב
מוחמד

02/04/2014 12:40 נחום ניומן (+) מחויבות לקלאב הוטל
אני לקוח שבוי של קלאב הוטל אילת מזה כ27 שנה. כידוע דמי ההחשקה השנתית שאנו נדרשים לשלם מדי שנה עלו שחקים, ואין התחשבות כלל ברצון שלי לוותר על המנייה שלי. בשל קשיים כלכליים וחוסר יכולת לממש את החופש לא שילמתי בשנה שעברה וגם לא התחייבתי לתשלום השנה. יש תביעה ייצוגית בדרך, וכן הצעת חוק בכנסת שיורה על ביטול הסכם מיידי לכל מי שרוצה בכך. איפה זה עומד? מה נכון לי לעשות-להמשיך לא לשלם ולא לממש, או שאהיה מוקד לתביעה מהם באיזה שלב?

02/04/2014 11:54 מיכל (+) נביעות החזר קדים
שלום,
לפני 6 שנים התקשרתי עם נביעות למתקן ובקבוקים קטנים מתוך ידיעה ומעבר מחברה מתחרה בגלל שלא צריך להחזיר בקבוקים.
לפני חודש בגלל חוסר התייחסות מצד נביעות אפילו להחליף של על החשבונית מעל שנתיים ובקשה למשלוח ארגז בקבוקים שלצערי לקח חצי שנה לבצע.
שדיברתי עם נציגה בסיום התקשרות נאמר לי שישנם 11 בקבוקים שהיו צריכים לחזור היא תזכה אותי על 6 אחד לכל שנה ועוד חמישה שנחזיר אמרתי שיש לי ארבעה בבית ואפילו שלפי מה שאני יודעת לא אמור להיות חוב בגלל שבהתקשרות בנינו היה ידוע לי שלא צריך להחזיר בקבוקים אבל על אחד אסכים לשלם ושיחזירו לי את ה75 ש"ח.
קיבלתי חיוב ע"ס 560 ש"ח שכאילו אני חייבת תשלום על 21 בקבוקים שלא היו ולא נבראו, דיברתי עם נציג הסברתי לו שלא ידעתי קןדם על 21 בקבוקים אלא על 11 הוא טען שהשיחה מוקלטת - מה שלא יכול להיות נכון מפני שנאמר לי 11.
וגם החוזה בנינו שונה אבל לא ידעתי עד שרציתי לעזוב.
הם מצידם לא מוכנים להחזיר לי את הכסף, לא לתת לי לשמוע את השיחה המוקלטת וכמובן לא להחזיר לי את הכסף שלא ידעתי שאצטרך לשלם, מה שנוגד את כל סיבת ההתקשרות שלי איתם מלכתחילה.
פניתי למועצה הישראלית לצרכנות ודי ברור שאאלץ לפנות לבית דין לתביעות קטנות גם עבור הסכום הזה וגם עבור כל ההחזר הוצאות של החזר מע"מ שלא קיבלתי והחזר בגין הוצאות עקב כך שלא שינו את השם על החשבונית על אף הבקשות החוזרות שלי.
מה עושים?
אני רוצה רק לציין שאני מעדיפה להמנע ממשפט

02/04/2014 11:55 מיכל כדים

הקלד את תגובתך

21/03/2014 08:48 ציפי אלמון (+) תשלום דמי החזקה על השנים 213-2014
כתבתי מכתב המבטל את החוזה עימי לגבי זכויות הנופש בקלאב הוטל, בהם לא מימשתי זכויות נופש.
נאמר לי כי אקבל מכתב ביטול במהלך חודש אפריל 14.
האם עלי לשלם דמי החזקה לשנים אלו (2013, 2014) למרות אי מימוש זכויות הנופש?
כמו כן נאמר לי כי גם אשלם לא אהיה זכאית לממוש זה, כיוון שהשבוע שלי היה באמצע ינואר.
אשמח לתגובה

20/03/2014 15:05 רונן (+) התחברות לחברת yes
חברת yes
בתאריך 18/03/14 יצרתי קשר עם עם חברת yes בנוגע להתקנת החבילה במוזלת החדשה.
בשיחה שהוקלטה התבקשתי ע"י הנציג לאשר את פרטי ההזמנה לצורך ההקלטה ואכן אישרתי לו התקנה של ממיר ב-120 ₪ ,ממיר נוסף ב-15 ₪ ותשלום חד-פעמי של 99 ש"ח.
בתאריך 19/03/14 התקשרו לוודא התקנה וכמובן ששאלו כמה טלויזיות צריך לחבר ושוב אמרתי שתיים.
תואמה התקנה ל-19/03/14 10:00-12:00 , בשעה 11:40 בערך התקשרו מהחברה ומסרו שהטכנאי תקוע בדימונה ויגיע בין 12:00-14:00 ולמעשה לא השאירו לי הרבה ברירות.
בשעה 12:30 התקשר טכנאי ממספר 057-8665849 וביקש שאפתח לו הדלת , לצערי הוא הגיע לכתובת אחרת ולאחר כ-10 דקות הגיע אליי.
שאלה ראשונה שלו כמה טלויזיות צריך לחבר , עניתי שתיים ולדבריו אמרו לו אחת בלבד.
הם ניסו להתחיל בהתקנה וביקשתי לא לחבר את הצלחת בברגים לקיר אלא להשתמש בבסיס נייד
מבטון , לטענתו אין לו ברכב ,אין באפשרותו לבצע התקנה וצריך לשלוח קבלן לביצוע ההתקנה.
לבסוף חזרו אלי שאין באפשרותם לבצע התקנה היום.
אני הפסדתי יום עבודה בהמתנה להתקנה שלבסוף לא בוצעה, האם אפשר לתבוע אותם על כך?

14/03/2014 01:13 אריק (+) חייל הגיע למיון בבית חולים אבל הצבא מסרב לשלם
הבן שלי חייל הגיע בלילה לפני 6 חודשים בסביבות 0230 לבית חולים למיון , הוא נקע רגל. החייל התקבל וטופל. הבית חולים מבקש תשלום. פנינו לגורמי הרפואה כולל ערעור וגם לנציב קבילות החיילים אך הם לא מוכנים למרות שהם שלחו את נוסח החוק והמקרה כן עונה לקריטריון. עכשיו הוא כבר אזרח והדבר יותר מסובך. רציתי לתבוע בתביעות קטנות את הצבא/משרד הבטחון אך איני יודע איזה גורם בדיוק בצבא/משרד הבטחון הוא הכתובת לתביעה. מבקש עזרה -יעוץ.

12/03/2014 09:45 לקוח עצוב ולא מרוצה (+) אופניים
שלום שמי יואב ואני חייל מאזור הדרום שעושה שירות של שבוע שבוע
לפני חודשיים קניתי אופניים ב500 שח'' מעסק פרטי לאופניים, כדי שאוכל להגיע לעבודה ולסידורים ולחזור הבייתה
אלה היו אופניים חדשות מהניילונים,אך כעבור חודשיים מאז הקנייה (ובפועל מעט מאוד זמן בשימוש) האופניים כבר יצאו ממצב של שימוש (פדל שנפל,גלגל נצמד,ברקסים לא עובדים)
לצערי לא קיבלתי שום זיכוי ואין לי קבלה
מה לעשות כדי להחזיר את כספי? האם שווה לי להגיש תביעה?

07/03/2014 16:30 זוג מרמת גן (+) תביעה נגד תאגיד המים

שלום רב

משהוקם תאגיד המים ברמת גן עודכנו מספר הנפשות בדירה ל-2 בעוד אנחנו 5 נפשות, בחודשיים הראשונים מההקמה ניסינו לעדכן את מספר הנפשות וזה לא עלה בידנו. המוקד קרס מפניות (והיו על כך גם כתבות בעיתונים המקומיים) ולמרות שניסינו מספר פעמים להשלים את התהליך ואף שלחנו פקס בו צילום ת.ז עם הספח - העדכון לא בוצע (כי לא הצלחנו להשיג המוקד כדי לוודא הגעתו של הפקס). בסופו של דבר התייאשנו והפסקנו לטפל בנושא (גם מסיבות אישיות של לידה וכל העומס שכרוך בתינוק קטן שנוסף למשפחה). אנו מעוניינים לשלם את חובנו עפ"י מספר הנפשות שאנו, אך התאגיד מסרב לעדכן רטרואקטיבית את מספר הנפשות בטענה שאין לנו אסמכתאות על כך שניסינו לעדכן מולם את מס' הנפשות.
האם יש לנו עילה לתביעה?
אנחנו מבינים שהחוק היבש עומד לטובתם אך יש כאן עניין של חוסר צדק הן בשל כך שעדכון הנפשות ל-2 היה חד צדדי והן בשל כך שההתנהלות שלנו בנוגע לעדכון הייתה בגדר מאמץ סביר בעוד היה קושי אמיתי להשלים התהליך בעת הקמת התאגיד - ולמרות זאת התאגיד לא לוקח אחריות על כך ואין נכונות לבוא לקראתנו.

במידה ואין עילה לתביעה, האם העמותה להגנת הצרכן או גופים אחרים דומים יכולים לסייע לנו, או שהמלחמה אבודה מראש?

05/03/2014 00:08 יוסף מגן (+) מהו פקדון צווים
בפסד נגדי בתביעה קטנה , נאמר ע״י השופטת כי אשלם פקדון צווים בתשלומים והפסד מעוכב . מה זה אומר לאחר מכן ? האם יהיה דיון נוסף שאזכה בו? או ששוב אשלם לתובע אותו סכום שקיבל ממני בימש ישירות לקופתו?

02/03/2014 18:47 טלי (+) ביטול לימודים לפני תחילתם
שלום. לפני כ3 חודשים נרשמתי לקורס במכללת פסגות ללימודי שוק ההון. לפני שבוע התקשרתי והודעתי כי ברצוני לבטל את הקורס. היום התקשרתי שוב ונאמר לי כי אין אופציה להחזר כספי 14 ימים אחרי ההרשמה. נרשמתי דרך הטלפון וזה לא נאמר לי. הדבר אכן כתוב במייל נשלח אלי לאחר ההרשמות, למרות שבזמן שנרשמתי נאמר לי שאני יכולה לבטל את הקורס בכל רגע. עלות הקורס היא 6000 ש"ח, ואני בת 18 לפני גיוס, לכן הכסף הזה נורא משמעותי עבורי. אני מעוניינת לדעת אם יש משהו שאני אוכל לעשות כדי לקבל את כספי בחזרה. אשמח אם תצרו איתי קשר בהקדם, תודה!

עורכי דין מובילים - פורום צרכנות ותביעות קטנות

מאמרים אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות

פסקי דין אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות