סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על צרכנות ותביעות קטנות(818)

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום צרכנות ותביעות קטנות

איזור: חיפה
פקס: 098800022
טלפון: הצג טלפון

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

18/10/2017 12:02 משה תביעה בגין לשון הרע תביעה בגין לשון הרע
אמש היה לי תור מוזמן אצל רופא בקופת חולים, הרופא איחר בהגעתו, היו אנשים שהחליטו שכנראה הסיבה לאיחור בגלל הפגנות של קומץ חרדים.
אני חרדי וחזותי חרדית, החליטו בני זוג לעשות דין לעצמם, ולעקוף את תורי, תוך שהם מטיחים בי לעין כל זה בגללכם החרדים שאתם מפגינים נגד הגיוס לצה"ל.
מיד בהיפתח דלתו של הרופא, הם רצו פנימה ונעלו, דפקתי חזק, הרופא הורה לפתוח, בדק את הנתונים והורה לבני הזוג לתת את הקדימה לקודם בתור כדין, ואז היא החלה לצעוק שוב לעיני הרופא ופציינט נוספת [חרדית] שעקפו אותה, הכל בגללכם החרדים שאתם מפגינים נגד צה"ל, לכי תתגייסי, לך תתגייס. אמרתי לה אני יתבע אותך על לשון הרע, אז היא החלה לצעוק עליי לעיני הרופא, "לך מפה, אתה מטריד אותי מינית".
הרופא מחה בהם, הורה להם לעזוב את החדר, מחה על דבריהם, וללא הועיל. גם קצין הביטחון לא הצליח לפעול כנגדם. לאור גזל הזמן שנוצר בין כה וכה, החלטנו לוותר.
הרופא אמר לי שהוא יכול רק לומר לי את השעה שהם מוזמנים, מעבר לכך זה פגיעה בחיסיון הרפואי.
אבקש לדעת האם יש כאן עילת תביעה בגין לשון הרע?
באיזה דרך אוכל לקבל את פרטיהם? האם עבירות שמתבצעות בקופת חולים הופכים להיתר?
חשבתי על רעיון לתבוע את הקופה, בגין שהלשון הרע בא לכלל מעשה בכך שע"י זה עקפו את תורי שלא כדין, נכנסתי לרופא באיחור שעתיים. הקופה התרשלה שאין להם מזכירות בכל הקומה, וגם האירוע היה בשעה 19:00 כשהמזכירות סיימו כליל את תפקידם, ולא היה מזכירות להקדים רפואה למכה.
קופת החולים תאלץ לתבוע פציינטים אלו כצד ג'. האם רעיון זה נכון משפטית? או לחילופין יש אפשרות אחרת?
אני מרגיש שאסור לי לעבור לסדר היום שבעל חזות חרדית יותר דמו, וזכויותיו הבסיסיות כאדם.
תודה מראש

שלום,
כדי שאוכל לענות על שאלותיך (הרבות והמורכבות), עליי להכיר את סיפור המקרה על בוריו.
אציין כבר עכשיו כי תביעה בגין לשון הרע צריכה להיות מוכחת ולכן יהיה עליך להביא עדים שנכחו במקום (הרופא ופציינטים נוספים) שיעידו בבית המשפט.
במידה ואתה מעוניין בייעוץ משפטי אתה מוזמן ליצור עמי קשר.

18/10/2017 12:15 אורי הודעת קנס מכביש 6 בדואר רגיל הודעת קנס מכביש 6 בדואר רגיל
לפני 3 חודשים לערך נסעתי בכביש 6. מאז לא הגיעה אלי כל חשבונית. אתמול הגיעה הודעת קנס בדואר רגיל. חובת ההוכחה עליהם שהם שלחו? האם הם צריכים להוכיח שליחה בדואר רשום? כמובן שאין לי בעיה לשלם את הקנס עצמו. הם גם טוענים שעלי היה לפנות אליהם כשראיתי שלא קיבלתי שום חשבון מהם.

שלום,
היה על החברה לשלוח אליך הודעת תשלום ראשונה ללא קנס.
אכן חובת ההוכחה מוטלת על החברה ששלחו אליך הודעת תשלום.

24/10/2017 09:57 אבי בר תביעה קטנה, ואחד הנתבעים הגיש בקשה לייצוג עו תביעה קטנה, ואחד הנתבעים הגיש בקשה לייצוג עו"ד ברגע האחרון
שלום רב!
רציתי לשאול, אני הגשתי תביעה קטנה כנגד חברת נתיב אקספרס וכנגד משרד התחבורה, בגין עיכוב באוטובוס של שעתיים וחצי ושרשרת אירועים.
צירפתי את משרד התחבורה להליך, מאחר וחלק מהאירועים נוצר בשל מחסור בלו"ז קבוע, ובמקרה דנן של 200 %. וכהיום המצב שמשרד התחבורה קובעים את הלו"ז. בכלל, ניתחתי את החוזה שבין המשרד למפעיל, והצבעתי על ליקויים שונים.
הדיון אמור להתקיים בעוד יומיים, ואתמול הגישה חב' נתיב אקספרס בקשה לייצוג ע"י עו"ד, בנימוק שגם המדינה מיוצגת, ולמען השוויון. בית המשפט החליט מיידי שזה ידון במועד הדיון הקרוב.
אני מתנגד לכך, לדעתי זה יפגע בטיב ההליך והאופי שלה כתביעה קטנה, זה גם יגרום לסחבת.
אבקש לדעת האם לפי הנורמה המשפטית בקשה כזו תתקבל? איך אני יכול להתנגד לה? אני יכול לבקש לדון דיון ראשוני באופי של תביעה קטנה?
תודה מראש

שלום,
כפי שציינת בית המשפט ידון בעניין זה בפתח הדיון ואתה תוכל לשטוח את טענותיך מדוע שלא יהיו מיוצגים. לפיכך בתחילת הדיון יהיה עליך לשכנע את השופט שלא לאפשר ייצוג משפטי.
במידה ובית המשפט יחליט אחרת (יאפשר ייצוג משפטי) אתה תהיה רשאי להיות מיוצג (אני מניח שהשופט יקבע דיון נוסף).

14/10/2017 22:08 יקיר עים חברת סלולר מחויבת ליבדוק כול מה שהלקוח ביקש ועים מותר לחברת סלולר לזייף מידע גם עים חברת סלולר מחויבת ליבדוק כול מה שהלקוח ביקש ועים מותר לחברת סלולר לזייף מידע גם
אז ככה אני לקוח של חברת פרטנר אז ככה החברת פרטנר טוענת שאני הייתי בתאריך 24.04.17 במרכז השירות בפתח תיקווה ושבוצע גם עיסקה שם אז אמרתי להם שמעולם לא הייתי בעיר הזאות ושאולי מדובר בטעות או טעות בזיהוי שלי ואולי מישהו מישתמש בפרטי הזיהוי שלי וחוגג אמרו שיש הוכחות שהייתי שם ולא מוכנים כלל ליבדוק את התלונה שלי כלל אז שהתקשרתי מלא פעמים דיבר עליי מגעיל מנהל אחד ואמר שיש הוכחות ומותר לחברת פרטנר ליכתוב כול מה שהיא רוצה ולזייף מידע על הלקוח אז הופעל נגדי חסימה ביגלל שחפרתי אבל נתתי הסברים כי על פי הסכפ התיקשורת עים פרטנר היה כתוב שם שהחברה תיקח הסברים מדוע הלקוח התקשר מלא פעמים אך מעולם לא נילקח מימני הסברים המנהל הזה במוקד אמר שהלקח סתם התקשר ללא סיבה מלא פעמים ביגלל שאמרתי למנהל מוקד אני לא מדבר עים עברין אז בכונה גם ביטלו לי את אחריות היצרן של המכשירים שקניתי בחברה וחסמו אותי מכול ערוצי הלקוחות של החברת התיקשורת ואמרו לי עים אני מיתקרב למרכז השירות שלהם בכול מקום יזמינו לי משטרה אז אני שואל העים מותר לחברה לא ליבדוק את מה שהלקוח טוען ועים מותר לחברת סלולר לזייף מידע גם זה משהו דחוף שאני חיוב לדעת

03/10/2017 21:01 חיים הצפת ביוב בדירה ביום כיפור הצפת ביוב בדירה ביום כיפור
שלום רב,
אשמח אם תוכל לייעץ לי בנושא הנ"ל: ביום כיפור האחרון היו לי הצפות בדירה בבניין משותף, ההצפה הראשונה הייתה בליל כיפור ואיכשהוא התגברתי עליה בכוחות עצמי, ועדכנתי את כל דיירי הבנין. בבוקר ההצפה חזרה, לבניין יש ביטוח אולם הם לא עובדים בכיפור, אחד השכנים הזמין אינסטלטור שהגיע, וקבע שהבעיה בצנרת הבנין ולא בצנרת הדירה, שיחרר את הסתימה, אבל התריע שזה עלול לחזור, שילמתי לו מכספי 1500 שח.
לפני צאת החג ההצפה חזרה, שוב עדכנתי את דיירי הבנין, והאינסטלטור חזר, שוב שיחרר את הסתימה, ושוב אמר שזה עלול לחזור ושצריך ציוד מיוחד או צילום לפתור את זה סופית, הפעם גבה 1000 שח.
שעתיים בערך לאחר צאת החג תפסתי את הביטוח של הבניין והם קישרו אותי עם האינסטלטור שלהם, שאמר שהבעיה היא בקו הביוב של הבניין והוא יגיע בבוקר.
בבוקר ההצפה חזרה בפעם הרביעית, שוב עדכנתי את הדיירים, האינסטלטור של הביטוח הגיע, לאחר זמן רב תוך פירוק האסלה השימוש בכלים מיוחדים מצא צינור תקוע בקו הביוב של הבניין וגבה ממני 1200 שח השתתפות עצמית.
חברת הביטוח מסרבת להחזיר את הסכום ששולם לאינסטלטור הפרטי, וועד הבית מוכן רק להחזיר את 1200 השקלים ששולמו לאינסטלטור של הביטוח.
ברשותך להלן שאלותיי:
1. מכיוון שאין ספק שהבעיה מקורה בבניין ולא בדירה, את מי אני יכול לתבוע על ההחזר של 2500 שח ? האם את ועד הבית או את חברת הביטוח ?
2. האם ניתן גם לתבוע את חברת הביטוח בגין עוגמת נפש, חומרי ניקוי, עלות מים, יום חופש, וכו' ?
המון תודה,
חיים.

שלום,
1. את ועד הבית וועד הבית יהיה צריך לפנות לחברת הביטוח כדי לקבל שיפוי.
2. כן.

02/10/2017 20:43 א.י פיצוי כספי בגין אי התאמה סעיף 11 לחוק המכר 1968. עוגמת נפש והפרת תנאי חוזה פיצוי כספי בגין אי התאמה סעיף 11 לחוק המכר 1968. עוגמת נפש והפרת תנאי חוזה
לפני כשנה לפני חגים רכשתי ארון אמבטיה,מראה וארון שרות לאחר כשבועיים הגיע מרכיב מטעם החברה עם ארון אמבטיה והתברר שקיבלתי ארון אמבטיה בצבע שמנת בהירה נוטה ללבן בניגוד להזמנה שביקשתי צבע שמנת כפי שהיה בתצוגה. טענת החברה זה מה יש ומה שבתצוגה זה מדגם מייצג. הם אמרו שאני יכול לקבל את כספי בחזרה ואכן החזירו לי תוך כדי שאני מטיח בהם שאני אטבע אותם על הפרת חוזה. עוגמת נפש שהייתי ללא ארון אמבטיה מעל כחודש כולל חגים ראש השנה, סוכות ושמחה תורה. הפרה בגין אי התאמה סעיף 11 לחוק המכר 1968. האם יש עילה לתביעה שציינתי ובאיזה סכום עליי לתבוע.

שלום,
כן. יש לך עילה לתביעה.
סכום הפיצוי בהתאם לנזקים ועוגמת הנפש שנגרמו לך.

28/09/2017 10:13 יניב החלטת רשמת החלטת רשמת
בתביעות קטנות הרשמת החליטה כי עוד לפני מועד הדיון על הצדדים להגיש העתק מכתבי הטענות בעותק נייר עם צילומים מקוריים. האם הכוונה ב"העתק מכתבי הטענות" פשוט לכתב הגנה וכתב תביעה?
תודה.

שלום,
העתק מכתבי הטענות זה כתב תביעה וכתב הגנה.

25/09/2017 13:40 שרון אישור רפואי אישור רפואי
הי,הגשתי תביעה, הדיון בה היה אתמול, אולם מכיוון שחלית בחג לא התיצבתי אלא הלכתי לרופא משפחה, שנתן לי אישור מחלה. הגשתי אתמול בקשה לביטול פס"ד שניתן בהיעדרי, אולם השופט לא הסתפק באישור המחלה וביקש אישור למוסדות משפטיים.
אין לי כזה (על אישור המחלה מכללית אכן רשום לא תקף למוסדות משפטיים) וכיצד אני משיג אישור כזה. תודה על העזרה.

שלום,
עניתי לך על שאלתך בשיחתנו הטלפונית.

19/09/2017 16:18 אבי בר האם יש אפשרות חוקית למנוע מצד בהליך לעשות שימוש לרעה בכתבי טענות? האם יש אפשרות חוקית למנוע מצד בהליך לעשות שימוש לרעה בכתבי טענות?
שלום רב!
אני תובע בהליך משפטי תביעה קטנה, חברה פרטית ומשרד ממשלתי המופקד עליה, הנתבע 1 עושה שימוש בכתב ההגנה של המשרד הממשלתי -קרי מדינת ישראל- בתיקים אחרים, כך קבלתי פניות כבר מ2 אנשים שנחשפו לתביעה שלי דרך כתב ההגנה הנ"ל שצורף כנספח בתיקים אחרים ע"י נתבעת זו.
עצם השימוש גם לא ראוי, מאחר ולאור כתב ההגנה של משרד הממשלתי הגשתי בקשה לתיקון כתבי טענות ביחס למשרד הממשלתי, מאחר והנתונים שהוצגו שם שגויים, והיה צורך בתיקון מהותי, עמדתי התקבלה ע"י בית המשפט.
כ"ז לא מונע מהנתבעת הנ"ל לעשות שימוש בכתב ההגנה הראשון כדי להציג בפני בית המשפט בתיקים אחרים מצג שקרי, השאלה אם יש לי דרך למנוע זאת?
ככלל, האם כתבי טענות מותרים כלל בפרסום ללא אישור בית משפט? והאם מותר להם לפרסם בכך את שמי ופרטיי לכל דכפין?
תודה מראש

שלום,
הצעתי היא שתפנה בעניין זה לבית המשפט.

תודה רבה על התגובה המהירה, רציתי רק להבין האם כוונתך לכך שאפנה לבית משפט בו מתנהל התיק שלי, ואדרוש לאסור על הנתבעת לעשות שימוש בכתבי הטענות? והאם אכן אמור להתקבל בקשה כזו?
באמת תודה רבה על יעוץ מקצועי

שלום,
אני מציע שתפנה אליי טלפונית כדי שאסביר לך את הדברים.

19/09/2017 16:25 בנצי האם יש לחברה סמכות לא לקבל אמצעי תשלום בכרטיס חיוב דירקט האם יש לחברה סמכות לא לקבל אמצעי תשלום בכרטיס חיוב דירקט
שלום
אני לקוח חברת סלקום, משלם באמצעות כרטיס דירקט, יום אחד נצרכתי להחליף כרטיס, והם הודיעו לי שיותר לא מקבלים דירקט, או כרטיס אשראי רגיל, או הו"ק בבנק, כשהו"ק בבנק כרוך בעמלה חודשית בסך 9.90 ש"ח, מלבד 27 ש"ח חד פעמי, האם זה חוקי?

כן.