סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

לפורום זה אין מנהל
רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש יקר
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול מעט להתעכב


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם
עמכם הסליחה, מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

פורומים משפטיים

05/07/2014 10:13 משה (+) הפסקת ביקור רופא לחולים מרותקים
אבי, אדם סיעודי מזה 8 שנים, מרותק למיטה, במשך 7 שנים ביקרה אותו רופאה מהיחידה להמשך טיפול של קופ"ח הכללית, לאחר פרישתה לפנסיה, הציבו את רופאי שר"ן שיבקרו את החולים המרותקים, ב-1/6/2014 לא חודש ההסכם של קופ"ח עם שר"ן. שאלתי ביחידה להמשך טיפול בדבר רופא לאבי, כי זו החלטה של הרופא המחוזי בקופ"ח ונאמר לי כי רופא המשפחה הוא זה שאמור לעשות ביקורי בית לאבי, שאלתי את רופא המשפחה בדבר והוא אמר לי כי הוא מחויב לבקר את אבי רק פעם בשנה, קיבלתי מרופא המשפחה רשימת מוקדי הזמנת רופאים בתשלום.
האם קופ"ח לא מחויבת לתת ביקור רופא למרותקים כפי שהיה עד עכשיו?

01/07/2014 12:15 אור תשובה (+) החזר כספי על הפסקת קורס
שלום,
שמי אור תשובה ואני בת 19.5 חיילת בשירות סדיר.

במרץ 2014 נרשמת לקורס משחק בבית הספר למשחק של ענת ברזילי.

הקורס הוא פעם בשבוע בימי ד', משעה חמש ועד לשעה תשע וכך למשך 9 חודשי לימוד.

תשלום עבור הקורס נעשה על חשבון הפקדון הצבאי שאני אמורה לקבל ביום שחרורי מצה"ל.

סה"כ עלות הקורס היא כ- 9,000 ש"ח.

לאחר שלושה חודשי לימוד, נאלצתי להפסיק את הקורס כי התעוררה בעיה של יציאה מוקדמת מהבסיס לצורך לימודי הקורס.

עקב חילופי מפקדות אצלי ביחידה, התעוררה בעיה עם יציאתי המוקדמת בימי ד' לקורס הנוכחי.

פניתי למנהל בית הספר מר רון זמיר והסברתי את הבעיה ולצערי נתקלתי באטימות מוחלטת ונאמר לי על ידו שאין בעיה שאעזוב רק שאצטרך לשלם את מלוא עלות הקורס, דהיינו - 9,000 ש"ח. או במקביל, להקפיא את הקורס הנוכחי ולהצטרף לקורס אחר לאחר שחרורי מצה"ל.

הבהרתי שאין לי מושג מה יהיה ביום שחרורי, ושיש לי תוכניות לימוד אחרות להמשך וכי כרגע התאים לי הקורס הנוכחי כהובי עד לזמן שחרורי מצה"ל. אבל שלצערי לא אוכל להמשיכו.
אמרתי גם, שאין לי בעיה שיקזזו ממני את הסכום היחסי שבו השתתפתי בקורס.

לצערי, נתקלתי "בקירות אטומים" ולא נענו לבקשתי.

אני חסרת אונים ואובדת עיצות... אם תוכלו לעזור לי בייעוץ מה אומר החוק בעניין זה והאם עליי להגיש תביעה נגדם על מנת למצות את זכויותיי החוקיות, אם קיימות כאלה.

אודה על תשובתכם.

אשמח אם תיצרו איתי קשר לטל' 052-6844747. אור.

תודה רבה.

30/06/2014 01:29 ר (+) ביטול פסק דין הזוי
שלום, אתאר לכם את המקרה שארע לי. תבעתי אדם מסוים, לאחר שלא הגיש כתב הגנה בזמן הנדרש, הגשתי בקשה לבית משפט בת"א לתביעות קטנות למתן פסק דין בהעדר הגנה, הרשם דחה את הבקשה, לאחר מכן הנתבע הגיש בקשה לרשם שיאפשר לו בכל זאת להגיש כתב הגנה למרות שעבר זמנו ולתת לו ארכה, הרשם אישר לו להגיש שוב כתב הגנה ונתן לו ארכה של 30 יום, הנתבע שוב לא הגיש כתב הגנה, שוב הגשתי בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה ושוב נדחתי על ידי הרשם שציין כי עליי להגיע למשפט שם יתברר העניין, הגעתי למשפט, הנתבע כמובן לא טרח להגיע ולכן ניתן פסק דין במעמד צד אחד (מלוא כתב התביעה), לאחר מעל חודשיים מתאריך פסק הדין, נזכר הנתבע שהוא מגיש בקשה לביטול פסק דין ורוצה משפט חדש בטענה כי הוא חשב שהוא מסתדר איתי בלי משפט (טענה הזויה ולא הגיונית בהתחשב בכל הבקשות שהגשתי למתן פסק דין בהעדר הגנה), הרשם ביקש את תגובתי והגבתי שהנתבע מזלזל לאורך כל הדרך במערכת המשפטית והליכיה ואני מצידי כבר השקעתי ריצות וזמן רב ואף מכספי בתיק הזה, ואף נפתחה הוצאה לפועל בהליכים מתקדמים כבר, בנוסף על מנת לבטל פסק דין נדרשת טענה הגיונית למה לא הגיע למשפט ובסיס טענתי כלשהו שהוא אכן יכול לנצח את המשפט (אין לו-נתבע בגין הפרת חוזה) ולכן אבקש את הרשם למנוע את המשך הביזיון הזה ולדחות את בקשתו, כעת לאחר חצי שנה, קיבלתי הודעה מבית משפט שהרשם החליט לבטל את פסק הדין המקורי ולקבוע משפט חדש! התקשרתי לבית המשפט בבקשה לערער על ההחלטה ונאמר לי שם כי אין אפשרות לערער בבית משפט לתביעות קטנות אלא על פסק דין ולכן עליי לחכות למשפט ואז לערער במידה וארצה, אמרו לי שאוכל רק להגיש הודעה לרשם אם ארצה עם חוות דעתי... מה זה הביזיון והזילות הזה שהולך כאן?? אין ערך לאדם הקטן ולזמן ולכסף שהוא מבזבז? מה אוכל לרשום כעת לרשם על מנת שיהפוך את החלטתו אם בכלל זה אפשרי? יש איזה סעיפים או חוקים שאוכל להסתמך עליהם ולציין אותם בהודעתי לרשם? אשמח לעצות איך למנוע את הטרטור הנוסף הזה. תודה מראש.

27/06/2014 13:09 אילנה (+) פיצוי על איחור בטיסה
הזמנתי טיסה לפריז ל- 3 נוסעים, לפני כ- 3 חודשים. כשבועיים לפני מועד הטיסה קיבלתי הודעה שיש שינוי בשעת החזרה לארץ ( עיכוב של כ- 3 שעות ) במקום טיסה ב- 01:30 לפנות בוקר ב- 4:00 בבוקר. בעקבות כך התארגנתי והוספתי לילה במלון בסך 160 יורו שלא היה בתוכנית כי הטיסה שונתה מראש ל: 04:00 בבוקר .
ביום הטיסה חזרה לארץ הגענו לשדה התעופה במועד שנדרשתי ואז שמעתי שיש עיכוב בטיסה.
למרות זאת תהליך הצ'ק אין התנהל כסדרו כאילו טסים כרגיל. מסרנו מזוודות, קיבלנו כרטיס עליה למטוס ואז אמרו לנו שעם כרטיס העלייה למטוס ניגש למלון סמוך בשדה התעופה ונקבל חדר ללילה מאחר והטיסה תצא רק בשעה 13:30 בצהריים.
כלומר, 12 שעות עיכוב מהמועד הראשוני ו- 8 שעות עיכוב מהמועד השני שנקבע.
בסופו של דבר, המראנו רק בשעה 14:30 כך שנוספה עוד שעת עיכוב בטיסה.

הבנתי כי עיכוב של 8 שעות ויותר נחשב לביטול טיסה שמזכה בקבלת פיצוי. האם עצם העובדה שקיבלנו מלון מפצה על העיכוב או שבהתאם ל"חוק שירותי התעופה ( פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה ) התשע"ב 2012" אנחנו זכאיים לתבוע פיצוי נוסף ?

במידה ואנחנו זכאיים לפיצוי נוסף:
אל מי פונים בתביעה ?
באיזו מסגרת ?
מה דרוש לצורך הוכחה ?

26/06/2014 18:07 סיגלית (+) תביעה על הונאה
תבעתי בעל מקצוע בגין הונאה. במקביל הגשתי תביעה במשטרה.
כתב התביעה שנשלח לנתבע מבית המשפט חזר אליהם מסיבת מען לא נכון. המשטרה הודיעה לי לאחר אין ספור של טלפונים ומכתבים אליה שהנתבע אותר והוא מודה על כל המיוחס לו אבל הם מנועים מלמסור לי את כתובתו. דחיתי כבר שלוש פעמים את הדיון בבית משפט.בפעם האחרונה אפילו ביקשתי מבית המשפט שישלחו את כתב התביעה למשטרה על מנת שזו תעבירו לנתבע, אבל זה לא נעשה.
מה עלי לעשות?

26/06/2014 17:43 שי (+) האם כדאי להגיש תביעה קטנה?
שלום, לפני חודשיים הייתה לי תאונה עם הרכב בחניון של הבניין. בבואי להחנות את הרכב בחניון באתי לפנות ימינה ע"מ להחנות בחניה שלי ובאותה עת אחד השכנים יצא עם רכבו ופנה שמאלה מהנתיב השמאלי שהייתי אמור להיכנס אליו (כלומר הוא לא נסע בנתיב הימני כפי שהיה אמור אלא בנתיב השמאלי שהייתי אמור לפנות אליו בפנייה ימינה) אני הספקתי לעצור אך הוא פגע בי חזיתית. יש לציין שיש קיר שמפריד ולכן לא אני ולא הוא יכולנו לראות אחד את השני מבעוד מועד (אם הוא היה נוסע בנתיב הימני והיה פונה שמאלה ממנו סביר להניח ששנינו היינו מבחינים מוקדם יותר והתאונה הייתה נמנעת). כתוצאה מהפגיעה נפגעו שתי הרכבים : הרכב שלי נפגע בכנף הימנית ובפנס (יש חלק שממש יצא והתפרק מהאוטו שלי בכנף הימנית, הפגיעה בפנס היא פגיעה פנימית ע"פ הערכת שמאי- הפנס לא נשבר) והנזק של רכבי ע"פ הערכת שמאי מוערך בכ-4000 שח. הנזק של הרכב שלו- נשבר לו פנס קדמי וגם הפגוש הקדמי שלו נפגע משמעותית, הוא תיקן את נזקיו ב1500 שח (זוהי לא הערכת שמאי לנזקו כמובן). ניסיתי להגיע עם השכן לפשרה ע"מ שישתתף בתשלום לתיקון הרכב שלי שנפגע אך הוא אינו מוכן להודות באשמה ולהשתתף. יש לציין שברוך ה' לא היו פגיעות בנפש אלא רק פגיעות ברכבים ולא היו כל עדים לתאונה. ברצוני להתייעץ עמכם האם כדאי בנסיבות אלו לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות? מה הסיכויים שאוכל להוכיח בפני שופט שאכן הוא אשם (יש דבר שנקרא רשלנות תורמת ואני חושש שמא אני עוד אהיה חייב לו)? יש תמונות שצילמתי בחניון, האם הן קבילות בכלל? תודה רבה, שי

12/06/2014 17:57 שלי (+) עורך דין שלא עשה את העבודה שהתחייב
פניתי לעוד," שהתחייב לפני כשנתיים לסגור תיק ללא הוצאות מצידי בגלל שלא היתי צריכה לשלם. כעבור שנתיים קיבלתי עיקול על אוטו נכה והעוד" הסיר את העיקול. חוץ מהדבר הזה הוא שלח אותי להתנהל מול התובע אני הגעתי לפשרה וגם שילמתי את דמי פשרה רק כדי לסגור את התיק. שלמתי ליפני שנתיים הוצאות של 13 אלף שח. לדעתי דמי טיפול מוגזמים לאור זה שלא עשה מה שהתחייב וטפל בנושא אחד בלבד. מה עלי לעשות כדי לקבל את הפרש הכסף שלדעתי הוא חייב לי על חוסר טיפול.

12/06/2014 17:57 שלי (+) עורך דין שלא עשה את העבודה שהתחייב
פניתי לעוד," שהתחייב לפני כשנתיים לסגור תיק ללא הוצאות מצידי בגלל שלא היתי צריכה לשלם. כעבור שנתיים קיבלתי עיקול על אוטו נכה והעוד" הסיר את העיקול. חוץ מהדבר הזה הוא שלח אותי להתנהל מול התובע אני הגעתי לפשרה וגם שילמתי את דמי פשרה רק כדי לסגור את התיק. שלמתי ליפני שנתיים הוצאות של 13 אלף שח. לדעתי דמי טיפול מוגזמים לאור זה שלא עשה מה שהתחייב וטפל בנושא אחד בלבד. מה עלי לעשות כדי לקבל את הפרש הכסף שלדעתי הוא חייב לי על חוסר טיפול.

09/06/2014 20:35 מיקי (+) מספר זיהוי / עוסק מורשה של הנתבעים
שלום רב,

ברשותי שמות, כתובות ומספרי טלפון של נתבעים בדרך, אך כל הניסיונות (והחיפושים בהם נעשה שימוש בפרטים הידועים) להגיע למספרי הזיהוי של בעל העסק ומספר העוסק של העסק כשלו.

האם בכך נסתם הגולל על האפשרות להגיש תביעה קטנה, או איך ניתן לנהוג במקרה כזה?

תודה מראש על המענה,

מיקי.

17/06/2013 15:55 יאנה (+) ביטול עסקה
שלום רב. לפני כשבועיים רכשתי ב-hair center שמתמחה בתוספות שיער, פאה שמחברים אותה בעזרת קרטין על ראשי. הפאה חוברה לפני שבועיים ולאחר כמה ימים, כשחפפתי אותה על ראשי, היא הסתבכה כך שלא הצלחתי לסרק אותה. כך נשארתי יומיים, עם רסטה אחד גדולה על הראש יומיים, עד שהם קיבלו אותי. לדבריהם, תופעה כזאת, הם ראו לראושנה, הם התנצלו והבטיחו לעשות הכל כדי לעזור לי. במיוחד שאמרתי להם שאני טסה לחו"ל בסוף החודש ומעוניינת להראות טוב. יום לאחר מכן, כלומר, לפני שבוע, אני התחרטתי וביקשתי לבטל את העיסקה בטענה כי לא מסוגלת לעבור עוגמת נפש כזאת שוב. הם לא התנגדו ואמרו שהם ידאגו להביא לי החזר כספי. שילמתי להם 12000 בציק. אך, עדיין לא קיבלתי מהם כלום. אני מתקשרת אליהם ולדעתי הם מסננים אותי ולא עונים. החשש שלי, שהם יכולים לנצל את העובדה שאני טסה לחו"ל למספר שנים והם מושכים את הזמן. האם אני יכולה ללחוץ אליהם כדי שהם יזרזו להחזיר לי את כספיי?
תודה רבה מראש

במקרה שלך הינו מכתב חריף מעו"ד. זהו אמצעי לחץ טוב ויעיל; בצעי זאת ויפה שעה אחת קודם.

בברכה,
עו"ד שרית לנגה יצחקי

Hi, I am sorry. I have a hard time writing Hebrew. I had a similar situation with Hair Center but they made me sign a contract, which I did not read because of my poor Hebrew reading skills. Two weeks ago, I had a "wig" installed with Keratin. The installation and wearing it was extremely painful. Not only was it pulling my own hair, the hair piece detached from my head and it was very embarrassing. They had to reinstall it because it was so painful and it had detached in some places but on the same day that they reinstalled it, it detached again and I went to my nephew's bar mitzvah with a wig that is not attached on my head. I went there three times in the space of a week and a half. They apologized very much and insisted on fixing it again but I asked to remove the unit from my head. They did not want to take the unit back and I told them that, while I understand that they had an expense, I would like them to give me at least part of the money back. In fact, I want all the money back (10000 shekels). Their solution does not work for me and when they removed the unit, it broke my very fragile hair. I read the contract and I see that they are fully covered and they wrote that in no circumstances do they give the money back no matter what
I realize that I have signed a contract that I did not read and they seem to be fully covered. Is there a way out of this?

Also, what should/can I do to get my money back,, if anything?

עורכי דין מובילים - פורום צרכנות ותביעות קטנות

מאמרים אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות

פסקי דין אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות