סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

לפורום זה אין מנהל
רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש יקר
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול מעט להתעכב


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם
עמכם הסליחה, מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

פורומים משפטיים

04/05/2014 23:24 איגור (+) סופק דגם שונה ממה שהוזמן
הזמנתי מחברת ליסינג רכב חדש. הרכב סופק בזמן, כעבור מספר ימים גיליתי שדגם הרכב שסופק לא תואם להזמנה. ההבדלים העקריים בין הדגמים זה תוספות טכנולוגיים. מעבר לזה הרכב שקיבלתי היה במלאי כבר שנה, דבר שאילץ יבואן רכב או להוריד מחיר לצרכן או כמו במקרה שלי הרכב נמכר לחברת ליסינג שמכרה לי אותו כ - חדש 0 ק״ם,מעין תרגיל כדי שלקוח של חברת ליסינג לא ידע את האמת ולא לגלגל אליו אנחה על זה. השאלה כמה פיצוי צריך לדרוש מחברת ליסינג על הפרת הסכם רכישה ואספקת דגם שונה? תודה!

22/04/2014 17:13 לילי (+) hot
בחודש ינואר התפתתי להתחבר לטריפל של הוט.....הנציג הציע מבצע ל3 חודשים במאה שקלים ללא דמי חיבור.לגבי הטלפון אמר שברגע החיבור הם מושכים את המספר שהיה עד כה בבזק וספק האינטרנט שהיה בזק בינלאומי ומודיעם להם במקום!
מה שקרה בפועל זה שחוייבתי 200 שקלים לחודש,לא הודיעו לא לבזק ולא לבזק בינלאומי....כך שהחיובים המשיכו לרדת.....
כשקיבלתי חשבונית מבזק בפברואר חשבתי שזה סגירת חשבון אבל במרץ ראיתי שזה ממשיך וא נודע לי שלא בוצע ניתוק
הנציגים של הוט טוענים שבזק מרמים כי ברגע שהם מושכים את המספר יוצאת הודעה לבזק
בבזק טוענים שלא הודיעו להם.....אבל אם אני רוצה לחזור לשירותם אני צריכה לשלם על חיבור מחדש
אני מרגישה שאני עומדת מול חבורות של נוכלים......איני יודעת איך להתמודד ומול מי.....
אשמח לעזרתכם

17/04/2014 14:11 קלמרו לוסי (+) הפסקת תשלום לביטוח
קניתי מכונה כביסה חדשה וקיבלתי ביטוח ל3 שנים רציתי לבטל את תשלום הביטוח על המכונה הישנה וחברת הביטוח דורשת ממני כנס

13/04/2014 20:47 רבן (+) ת.אחריות למחסן
1. רכשתי מחסן חדש.
2.ברכישה נמסר לי ,כי תשלח אלי ת.אחריות (מוקלט) ל-6 שנים..
3.עברה 1/2 שנה,והמוכר מתחמק משליחת התעודה.

4.האם ניתן לתבוע אותו?. אם כן,באיזה סכום?(שווי המחסן - 1390 ש"ח).

תודה.

11/04/2014 09:55 מטר נאדר (+) התנהלות לא תקינה בחברת פלאפון
היא לי בעבר חוב לחברת פלאפון דיברו אותי ממשרד עורכי דין לפני שלושה שנים על מבצע סילוק חוב ושילמתי מייד סכום של 7500 ש"ח וסגרתי את החוב ואחרי שנה מתשלום החוב רכשתי מנויים חדשים בחברת פלאפון ועברו שנתיים והכל התנהל באופן סדיר מבחינת חיובים והכל ולאחר שחלפו שנתיים חברת פלאפון מעקלת את חשבוני בבנק ללא שום התראה התקשרתי למשרד עורכי הדין שמיצג את החברה ואז הופתעתי לפי טענתם אני חייב להם סכום של 47000 ש"ח חוב ישן . מייד אמרתי להם שהיא מבצע סילוק חוב ושילמתי בצירוף המסמכים שיש לי אין עם מי לדבר שילמתי בהכפייה סכום של 25000 ש"ח בגלל העיקול שבוצע על חשבוננו לא היתה לי ברירה נגרם לי נזק גדול יותר מחודש ואני בלשכאות בתי המשפט שיקים חזרו בשל התנהלותם אמצעי תשלום לא כובדו בגלל התנהלות כזו והאכי מפריע לי שהיום לאחר כל הנזק שנגרם הם לא מקבלי אמצעי התשלום שלי ונגרם אי כיבוד תשלום חיוב עבור פלאפון . היום העבירו את התיק שלי למשרד עורכי דין . ומבקשים ממני לשלם את כל הסכום עבור קניית המכשירים בתשלום אחד במזומן . רציתי לציין שבגללם החיוב לא כובד כי לא רצו אמצע תשלום שלי חיוב אחד שחזר . שאילתי בבקשה האם התנהלות הזו הוגנת בכל החברות שבעולם מקבלים אמצעי תשלום אחר אפילו אם הייתה תקלה .

08/04/2014 08:51 אור (+) מדיניות בית מלון-לגבי סעודת ליל הסדר במקרה ביטול עקב מחלה וכו'.
הורי המבוגרים החליטו להיות בארוחת ליל הסדר בבית מלון בהרצליה והזמינו במחיר כ-700 ש"ח למשתתף. ההזמנה התבצעה אמש.

כששאלתי מה מדיניות הביטולים - אם קורה שמי מהורי לא ירגיש טוב ולא יוכל להגיע (כי הרי זה קורה לדאבוני אצל אנשים מבוגרים), האם יש איזשהו "קנס"/דמי ביטול ומקבלים החזר על שארית הסכום והאם אפשר להודיע יום לפני על כך (הרי גם במקרה של טיסות במקרים מסוימים אפשר לקבל החזר): להלן תשובת מח' הארועים בבית המלון

"מחלה זה לא פורס מז'ור , פורס מז'ור זה אסונות טבע כגון: שריפה, מוות, פגעי מזג אוויר וכו...במידה ומשהו יצוץ ,אקוטי, נטפל בכל מקרה לגופו". ולגבי דמי הביטול:
ביטול עד 01.04.14 ללא דמי ביטול
ביטול עד 07.04.14 חיוב של % 50
ביטול מתאריך 07.04.14 חיוב מלא

רציתי לדעת האם זה חוקי לפי דיני הצרכנות?

23/07/2013 13:58 שחר קדוש (+) תביעה נגד מכללת ספיר
שלום רב,
אני מסיים כרגע את לימודי כהנדסאי בניין במכללת ספיר,במהלך השנים הללו מכללת ספיר התנהלה בצורה מחפירה.
בשנה השנייה ללימודים למדנו קורס מסויים , וכשהתחלנו את השנה השלישית הקורס התקיים שוב מפני שמכללה החליטו כך וטענו שצריך קורס חוזר ולמדו את אותו החומר מהשנה השנייה אחד לאחד. (נראה לי רק כי רצו למלא את ימי הלימודים) .
בשנה השלישית התבקשנו ללמוד קורס "עתיר" במהלך הסמסטר לא קיבלנו את השעות שנדרשו לנו , רוב השיעורים המערכת לא פעלה במחשב למרות הכל התבקשנו להגיע למבחן, רוב הכיתה נכשלה , ועכשיו הם מבקשים לבצע שיעורי השלמה בזמנים שלא קשורים ללימודים שחתמנו עליהם . להפסיד ימי עבודה ונסיעות למכללה וכל זה בגלל התנהלות כל כך מחפירה של המכללה עצמה.
האם יש אפשרות לעשות משהו בדבר?.

בינך לבין המכללה כשנרשמת ללימודים ומה קיבלת בפועל, ומה מקובל וסביר. הפער יכול ליצור עילת תביעה שעניינה הפרת חוזה בהנחה שאין למכללה טיעון טוב או הגנה חוזית כנגד השינויים שבוצעו.
בברכה,
עו"ד שרית לנגה יצחקי

למדתי איתו - הוא סתם קוטר שמנסה להפיל עליהם ה את הכשלונות שלו. כולם מכירים אותו. טרבלמקר. ספיר היו 100% בסדר והלימודים והחבר'ה בסדר גמור.

לאבי : ממליץ לך לשקול מילים .

02/04/2014 16:27 מוחמד (+) הוצאה לפועל בגין סכום חוב שלא ידעתי עליו בכלל.
שלום,
סיימתי עכשיו את לימודי הרפואה שלי באונ' תל אביב. הייתי פטור מתשלום שכר לימוד בגלל היותי בתכנית תלמידים מצוינים. בזמן סגירת התואר נודע לי שיש חוב. בבירור מסתבר שיש חוב של 500 ש"ח עבור תלושים נלווים. כשביקשתי לשלם מסתבר שזה הועבר לעו"ד הוצאה לפועל ושאצטרך להסדיר את החוב מולו. לטענת האונ' הבקשה לתשלום החוב נשלחה לכתובת שהיא לא עדכנית. אני לא קיבלתי שום הודעה. העורך דין אף פעם לא יצר אתי קשר. כשדיברתי עם המשרד שלו ביקש לשלם כ 1800 ש"ח כולל הוצאות! לציין כי לא מעשה ווידוי שקיבלתי את ההודעה, גם מצד האונ' וגם מצד העורך דין (לטענתו נשלח מכתב אליי, גם לכתובת לא עדכנית!) אני לא קיבלתי כלום ולא חתמתי על כלום. עוד לציין כי לא ננקטו שום צעדים לאזהרה מקובלים מצד האונ' כמו מניעה ממני לגשת לבחינות או גישה לציונים שיסבו את תשומת לבי לחוב הזה. אני פשוט לא ידעתי על החוב בכלל! בגלל הצורך שלי לסגור את התואר במהרה הצטרכתי לשלם. להרגשתי, הכסף ששילמתי מעבר לחוב המקורי (500 ש"ח) הוא מרימה, אני לא קיבלתי שום הודעה על החוב מקודם!

האם יש מקום לתבוע זכות על הפרש הכסף ששילמתי?

תודה מקרב לב
מוחמד

02/04/2014 12:40 נחום ניומן (+) מחויבות לקלאב הוטל
אני לקוח שבוי של קלאב הוטל אילת מזה כ27 שנה. כידוע דמי ההחשקה השנתית שאנו נדרשים לשלם מדי שנה עלו שחקים, ואין התחשבות כלל ברצון שלי לוותר על המנייה שלי. בשל קשיים כלכליים וחוסר יכולת לממש את החופש לא שילמתי בשנה שעברה וגם לא התחייבתי לתשלום השנה. יש תביעה ייצוגית בדרך, וכן הצעת חוק בכנסת שיורה על ביטול הסכם מיידי לכל מי שרוצה בכך. איפה זה עומד? מה נכון לי לעשות-להמשיך לא לשלם ולא לממש, או שאהיה מוקד לתביעה מהם באיזה שלב?

02/04/2014 11:54 מיכל (+) נביעות החזר קדים
שלום,
לפני 6 שנים התקשרתי עם נביעות למתקן ובקבוקים קטנים מתוך ידיעה ומעבר מחברה מתחרה בגלל שלא צריך להחזיר בקבוקים.
לפני חודש בגלל חוסר התייחסות מצד נביעות אפילו להחליף של על החשבונית מעל שנתיים ובקשה למשלוח ארגז בקבוקים שלצערי לקח חצי שנה לבצע.
שדיברתי עם נציגה בסיום התקשרות נאמר לי שישנם 11 בקבוקים שהיו צריכים לחזור היא תזכה אותי על 6 אחד לכל שנה ועוד חמישה שנחזיר אמרתי שיש לי ארבעה בבית ואפילו שלפי מה שאני יודעת לא אמור להיות חוב בגלל שבהתקשרות בנינו היה ידוע לי שלא צריך להחזיר בקבוקים אבל על אחד אסכים לשלם ושיחזירו לי את ה75 ש"ח.
קיבלתי חיוב ע"ס 560 ש"ח שכאילו אני חייבת תשלום על 21 בקבוקים שלא היו ולא נבראו, דיברתי עם נציג הסברתי לו שלא ידעתי קןדם על 21 בקבוקים אלא על 11 הוא טען שהשיחה מוקלטת - מה שלא יכול להיות נכון מפני שנאמר לי 11.
וגם החוזה בנינו שונה אבל לא ידעתי עד שרציתי לעזוב.
הם מצידם לא מוכנים להחזיר לי את הכסף, לא לתת לי לשמוע את השיחה המוקלטת וכמובן לא להחזיר לי את הכסף שלא ידעתי שאצטרך לשלם, מה שנוגד את כל סיבת ההתקשרות שלי איתם מלכתחילה.
פניתי למועצה הישראלית לצרכנות ודי ברור שאאלץ לפנות לבית דין לתביעות קטנות גם עבור הסכום הזה וגם עבור כל ההחזר הוצאות של החזר מע"מ שלא קיבלתי והחזר בגין הוצאות עקב כך שלא שינו את השם על החשבונית על אף הבקשות החוזרות שלי.
מה עושים?
אני רוצה רק לציין שאני מעדיפה להמנע ממשפט

02/04/2014 11:55 מיכל כדים

הקלד את תגובתך

עורכי דין מובילים - פורום צרכנות ותביעות קטנות

מאמרים אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות

פסקי דין אחרונים בנושא פורום צרכנות ותביעות קטנות