סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

מנהל הפורום
עו"ד עודד פסקל
0523588940

למידע נוסף

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

פורומים משפטיים

14/09/2013 18:24 לילית (+) שינוי תצהיר
אני בת 53 .אמי נפטרה לפני שנה 11 שנים .לפני שנפטרה היא ואחי בן 47 שגר אתה עד סוף ימיה רווק קנו הדירה מעמיד.ר אחי נתן צ'ק בשמו .אך לאחר שאמי נפטרה ב2012 התברר שאין צוואה. שני אחיי הגדולים הוציאו צוו ירושה, שחמשת הילדים של אמי שהם אחיי יורשים כל אחד חמישית מהעזבון . שאלתי היא לגבי הדירה .
אחי לצורך העיניין נכנה אותו יוסי כ,ל הזמן טען ,שהוא קנה הדירה מכספו(הציג העתק של חוזה הקניה עם עמידר בשם אמי,הציג העתק הצ'ק))והוא ואחותי הגדןלה שתומכת בו טענו, שאמי אמרה תמיד שהיא רוצה שהדירה תהיה שייכת לדוד אחרי מותה .יש לציין שבאותה תקופה לאחר מות אמי האמנתי לאחי ולאחותי שטענו, שאם אחי נתן צ'ק מכספו ,ואם אמי הבטיחה בעל פה הדירה לאחי ושהוא טיפל בה באבי שנפטר ולא התחתן והביא ילדים(הכל מבחירה שלו כיוון שכל האחים הציעו עזרה והוא סרב בטענה ,שאמי רוצה שרק הוא יטפל בה)אני חמלתי עליו והסכמתי יחד עם אחותי לתמוך בו לוותר על חלקי בירושה ולצדד באותו קו של אחי ושל העורלך דין שלו, שהדירה שייכת לו למרות שאין צוואה ,שבה אמי מורישה הדירה לאחי. בגלל הצ'ק ובגלל שאמי אמרה לאחותי שהיא רוצה שהדירה תהיה של יוסי.שני אחיי הגדולים דרשו לממש את זכותם בצוו הירושה ותבעו אותי ואת יוסי ואת אחותי שמתנגדים לממוש צוו הירושה ופרוק שיתוף.יש לציין ,שיוסי גם תבע את כל האחים(אני ואחותי התומכות רק מבחינה פורמלית נתבענו) חתמתי על תצהיר בהתחלה אצל עורך דין של אחי יוסי שבו אני מוותרת על חלקי לטובת אחי ושאני מאמינה שהדירה שייכת לו.אגב גם חששתי מאוד לבקש חלקי כיוון שהוא התנהג בצורה מאיימת ומשפילה עם קללות אל האחים ,שרצו חלקם בטענה שהם עושקים אותו ושהם רוצים לזרוק אותו מהדירה, ואין לו כלום לא אשה לא ילדים ולא נכסים. בתצהיריי אני תומכת ביוסי ואומרת שאני יודעת שהדירה שייכת לאחי ,ושהוא טיפל היטב באמ.י באותה תקופה לא ידעתי שלפי חוקי עמידר -עמידר נותנת רק לאמי הזכות לקניית הדירה, ובמידה והיא רוצה לתת הזכות ליוסי צריכה היתה להסדיר זאת עם עמידר או לרשום שהדירה מועברת ליוסי בצוואתה, וזה לא נעשה. בהמשך חתמתי על שני כתבי הגנה כתוב בהם, שאין לי כל טענה או תביעה ביחס לדירה ואני מסכימה שהדירה לא שייכת לעזבון אמי אלא לאחי יוסי .לפני חודשיים היה דיון בבית משפט האחים נשלחו לגישור זה בשלבים ,אך כיום בעקבות זה שאחי מתייחס אליי לא יפה בזלזול ובצעקות החלטתי שאני רוצה לשנות תצהיריי ולבקש את חלקי בירושה ,האם זה אפשרי דרך עורך דין לשנות תצהירים שנתתי בגלל יחסו המשפיל של אחי ,שהתייחס למתנתי בצורה מחפירה .יש לציין שבקשתי ממנו לא לשאת בהוצאות ההליך מגשרת שמאי וכדומה כיוון שאין לי כסף לעזור לו בזה ומספיק שאני מוותרת על חלקי בירושה שזה 186.000 שקל הוא סרב ואמר, שאני אשלם הכל ובצעקות כמובן.אשמח לדעתך המון תודה!
שאלתי בנוסף האם ללא שינוי תצהיר אני יכולה לגשת לגישור שקיים כבר ולבקש לממש את זכויותיי בדירה או זה לא אפשרי לפני שאשנה תצהירי שבו אני מוותרת על חלקי לטובת אחי ושהדירה שייכת לאחי.

לילית שלום,

לצערי, קשה לי מאוד להתייחס לכל האמור בפנייתך המאוד ארוכה.
עקרונית, בהליך של גישור, כשמו כן הוא, ניתן לעשות כל דבר ולקיים כל הליך שהוא, בין אם שונה התסקיר בין אם לאו.
לעניין שינוי תצהירים- במידה והם הוגשו לבית המשפט, עליך להגיש בקשות מנומקות לבית המשפט על מנת לשנות את תצהיריך.

25/09/2013 23:45 סיגל (+) הפרת הסכם גירושים/מזונות
שלום רב,
בהסכם הגירושים שלי מעבר לתשלום המזונות נקבע כי עלינו להתחלק באופן שווה בתשלומי הגן/ביה"ס חוגים קייטנות וכו'...הגרוש שלי משלם מזונות אך אינו משלם עבור הגן למרות שיידעתי אותו בסכומים ובתאריכים שמתבצע התשלום(הסכום יורד מחשבוני בהוראת קבע), כעת הוא מתעלם מהתזכורות שלי לגבי התשלום. עלי לציין שיש לו חובות רבים בהוצל"פ וכל דבר אפשרי מעוכל/מעוכב. אני יודעת כי את המשכורות שלו (סכומים נכבדים) הוא מקבל בדרך לא דרך ובמזומן ומוציאים לו תלושי שכר פקטיביים. כיצד אצליח לפתוח בהליכי הוצל"פ במצב הנוכחי והאם יש לי סיכוי לקבל את התשלומים הנילווים למזונות? האם הוא יכול להחליט באיזה גן עליי לרשום אותה?

סיגל שלום,

לגבי ההוצל"פ- ידוע כי המזונות קודמים לכל בהוצאה לפועל. הנני עוסק בדיני משפחה גרידא, ולא בתחום ההוצאה לפועל, ואולם אני סבור כי אם תפעלי בלשכת ההוצאה לפועל נגד, תגבי את כל הסכומים המגיעים לך שהקטין זקוק להם, כפי שנקבע בפסק הדין, וזאת בהתאם לקבלות ומסמכים.
לגבי הגן- אם את האם המשמורנית והגן הוא באותו קונספט בו היה הגן הקודם, אינני רואה עם כך כל בעיה.

26/09/2013 16:59 זיו (+) בעלות דירה
שלום,
עליתי לארץ נשואה וקניתי דירה על שמי ושמו של בעלי. אחרי מעט זמן התגרשנו ואותו אדם חזר לגור במדינה אחרת. אין לי שום קשר איתו הרבה שנים. ועד עכשיו שילמתי משכתנא לבד. עכשיו אני רוצה למכור את הדירה, מה אני צריכה לעשות בשביל זה?

זיו שלום,
אני מנהל בימים אלה בדיוק אותו תיק.
יש צורך להגיש תביעה רכושית ופירוק שיתוף לדירה, ואף לבקש את אישור בית המשפט להמציא את התביעה לחו"ל.
עקרונית, את זכאית למכירת הדירה, ואף יתכן ואת זכאית גם להחזר כל המשכנתא ששולמה על ידך, במלואה!
אם תרצי טיפול וייעוץ נוסף, הינך מוזמנת לפנות למשרדי.

27/09/2013 11:59 דור (+) גמילה בכphv
הקלד את שאלך

ראה תגובתי לעיל.

27/09/2013 12:00 דור (+) גמילה בכפיה
הקלד את שאלך

ראה תגובתי לעיל

27/09/2013 12:03 דור (+) האם ניתן לגמול אדם בוגר בכפייה
שלום רב
אבי בן 60+ אלכוהוליסט וחולה לב גורם לבלאגן במשפחה עקב שתיית אלכוהול ואף מואס בחייו ורוצה למות. הצעקות, הקללות והמהומות שגורם כבר קשות מנשוא ועל כן אני מעוניין להכניסו למרכז גמילה.
אולם, אבי מסרב לכך.
האם ניתן להכניסו למרכז גמילה ללא רצונו? אם כן, כיצד עושים זאת?
תודה מראש.

שלום דור,
האפשרות היחידה העומדת בפניך בכל הקשור לדיני משפחה היא לפנות בבקשה למינוי אפוטרופוס לאביך- לגוף, כשבמקרה זה יהיה עליך להביא חוות דעת לגבי חוסר הבנתו ו/או כשרותו במקרה זה.

01/10/2013 09:55 זהבית (+) אלימות
אני עוברת חוויות אלימות מידי פעם , בעלי אדם קנאי אובססיבי בעל שליטה מלאה על חיי וילדיי, אני מפחדת פשוט להתלונן ולא יודעת איך להיחלץ מהבעיות הללו.
אני רוצה עו"ד אבל אין באפשרותי הכלכלית מאחר והשאיר אותי לבד עם הילדים ועם חובות תשלומים

זהבית שלום,
יש באפשרותך לפנות ללשכת הסיוע המשפטי, שם אני מקווה שתקבלי עזרה.

01/09/2013 13:14 שולמית (+) מעבר מגורים
מהם השיקולים העיקריים שבוחן בית המשפט לענייני משפחה בבואו לעסוק בעניין של מעבר מגורים של האם המשמורנית עם ילדיה, למרחק של כשעה וחצי מההורה הלא משמורן.
תודה מראש

31/08/2013 22:45 שוש (+) אם אפשר להתייע דרך האתר ללא תשלום?
הבת שלי כרגע בהליכים. בעלה יצר חובות ללא ידיעתה ותוך רמאויות ושקרים. מהו דינה בנידון? כי ההלוואות שלקח היו בעודם חיים יחד, כמו כן הוריו התחייבו לשלם את המשכנתא ולא שילמו, מה דין הדירה המשותפת?

30/08/2013 15:03 משה (+) חטיפת ילדים
שלום רב
כיצד ניתן להביא ילד שנחטף מישראל למדינה שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל וגם אינה חתומה על הסכם האג לענין חטיפת ילדים וכיצד ניתן להביא ממקום כזה את החוטף לדין בישראל?
בתודה מראש

עורכי דין מובילים - פורום דיני משפחה

עו"ד אלינור ברגר
עו"ד אלינור ברגר

"מזה שנים אני עוסקת בייצוג נאשמים וחשודים בהליכים פליליים ומעניקה ייעוץ וייצוג בתחום המעמד האישי והמשפחה, לרבות גישור משפחתי...."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

מאמרים אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

ילד בגירושין
מקומם של הילדים בהליך הגירושין

מה תפקידם של הילדים בהליך הגירושין? האם בסמכותם להחליט על המשמורת? ומדוע עניין מזונות הילדים יהיה מחוץ לתחום תביעת הגירושין?

מהו הסכם גירושין?
הסכם גירושין

הפעם נכנס לעומק המונח הסכם גירושין. האם יש דבר כזה או שזה בכלל המצאה? האם ניתן לוותר על הסכם זה כשיש בידינו הסכם ממון?וכיצד יש לפעול עם ישנם ילדים במסגרת הנישואין?

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.