סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

לפורום זה אין מנהל
רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש יקר
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול מעט להתעכב


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם
עמכם הסליחה, מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

הודעות אחרונות בפורומים

פורומים משפטיים

01/10/2013 19:10 ספי אמת או אגדה ? אמת או אגדה ?
אחי אינו נשוי וגר אצל אמי למעלה מ30 שנה. הוא יצא מהבית לצורך לימודים ואחרי שהסתבך כלכלית חזר לגור עם הורינו. לפני חצי שנה סבתי נפטרה..שמעתי אגדה אורבנית שאומרת שאדם שחי בדירה זמן רב מקבל בעלות או אחוזיםם ניכרים ממנה...האם באמת כך הדבר בירושה בין ארבעת הילדים? האם אחי יקבל אחוז גבוה יותר מאתנו על הנכס והאם יש לזה תוקף משפטי?

ספי שלום,

לא כל כך הבנתי מה הקשר לסבתא. בכל אופן, הזכות היחידה שיכולה להיות מועברת לבן ו/או לנכד היא זכות של דיירות מוגנת, בהנחה והאמא או הסבתא היו דיירות מוגנת, ולא היה להן שום נכס אחר על שמן.
במקרה שלכם, אם אין דיירות מוגנת ואין צוואה, אזי הדירה מתחלקת שווה בשווה בין כל ארבעת הילדים.

02/10/2013 12:52 אלחדד אברהם צוואה צוואה
שלום אני אלחדד אברהם מבקש לדעת מהי פרוצידורה של פתיחת צוואה וקיום הירושה. בתודה פל: 052-2525416 או 08-8649318

אברהם שלום,

השבתי על שאלותיך בשיחת הטלפון בינינו.

02/10/2013 14:12 דנה תמיכה במעמד דיון תמיכה במעמד דיון
שאלתי היא אני נמצאת בהליכים בבית משפט למשפחה כאשר התקיימו דיונים היה איתי לכתף תומכת אדם מבני משפחתי כאשר הצד השני התנגד השופט אמר במופרשות אני לא מוציא האדם שנמצא הוא לתמיכה.
כיום התחלף שופט והצד השני זועק להוציא את בן משפחתי והשופט הוציא.
האם יש לי זכות שיהיה איתי בן משפחה לתמיכה, והאם אני יכולה להגיש בקשה לשופט על כך.
תודה

דנה שלום,

על פי הדין, וכך אף אני נוהג בדיונים בבתי משפט, רק הצדדים והתובעים יכולים להימצא בדיון. דעתי האישית היא, שעמידתך על כך כי אדם נוסף יהיה נוכח בדיון, לאו דווקא משרתת את מטרתך.
בנוסף, לצד השני יש זכות לבקש להוציא מי שאינו צד לתיק.
לא נראה לי שיש לך הרבה מה לעשות בעניין זה.

12/09/2013 21:27 אבי האח גוזל את כספי סבתי האח גוזל את כספי סבתי
שלום
לאימי יש 4 אחים , אחד מהאחים לקח את סבתי שהיא בעלת הון גדול ו 2 בתים ואיכשהו גרם לה לחתום שהוא יהיה בעל החשבון שלה והיא האפרוטרופוס בלבד, כאשר היא כל הזמן התכוונה שהוא יהיה רק במשמורת.
האח כרגע עושה מה שהוא רוצה עם הכסף מחלק למי שרוצה ולא מעוניין בעתיד או בהווה לתת לאימי שקל. הסבתא כיום במוסד עם חשש לאלצייהמר. לגבי הדירות, הוא בחר להשתכן בוילה ואת הדירה השנייה הוא משכיר או מכר ללא שום דין וחשבון וללא כל חלוקת כסף לאימי. כמו כן אותו אח מסר לאימי לפני כשנה צוואה מזוייפת לחלוטין כאשר בקטוגריית העדים הוא רשם את אישתו ולא די בכך אין שום חותמת של עורך דין. אימי אישה מאוד תמימה והאמינה לו. יש לי הוכחות נגדו כדקלמן : דף חשבון מלפני שנה שבו הוא העביר לילדיו כספים. צילומי וידאו של סבתי שטוענת בוידאו בסניף הבנק שהיא לא מסכימה שככה יהיה ושהיא לא חתמה לו על כלום!. (סבתי מאוד קנאית לכספה). כיום אין שום דרך לדעת מה הוא עושה עם הכסף ואם הוא ממשיך לבזבז. מה שכן אנו יודעים בודאות זה שהוא לא מתכוון לתת לאימי שקל כאשר סבתי תלך לעולמה. מה ניתן לעשות במצב זה? לחכות? לפעול מיד כל עוד היא בחיים(הסבתא שבמוסד). מה חשוב לעשות? אשמח לדעת אנחנו אובדי עצות (עורך דין אחד אמר שצריך להגיש בקשה לבית משפט ולחכות 90 יום?!) תודה רבה רבה.

אבי שלום,

המצב שאתה מתאר הוא אכן מצב עגום ומצער.
במקרה שזה ייטב לעשות אם תגישו בקשה למינוי אפוטרופוס לסבתא, ואז האפוטרופוסים הם שיוכלו לעשות כל פעולה שהיא בכספיה, ולקבל בכל פעם את אישור בית המשפט.

14/09/2013 18:24 לילית שינוי תצהיר שינוי תצהיר
אני בת 53 .אמי נפטרה לפני שנה 11 שנים .לפני שנפטרה היא ואחי בן 47 שגר אתה עד סוף ימיה רווק קנו הדירה מעמיד.ר אחי נתן צ'ק בשמו .אך לאחר שאמי נפטרה ב2012 התברר שאין צוואה. שני אחיי הגדולים הוציאו צוו ירושה, שחמשת הילדים של אמי שהם אחיי יורשים כל אחד חמישית מהעזבון . שאלתי היא לגבי הדירה .
אחי לצורך העיניין נכנה אותו יוסי כ,ל הזמן טען ,שהוא קנה הדירה מכספו(הציג העתק של חוזה הקניה עם עמידר בשם אמי,הציג העתק הצ'ק))והוא ואחותי הגדןלה שתומכת בו טענו, שאמי אמרה תמיד שהיא רוצה שהדירה תהיה שייכת לדוד אחרי מותה .יש לציין שבאותה תקופה לאחר מות אמי האמנתי לאחי ולאחותי שטענו, שאם אחי נתן צ'ק מכספו ,ואם אמי הבטיחה בעל פה הדירה לאחי ושהוא טיפל בה באבי שנפטר ולא התחתן והביא ילדים(הכל מבחירה שלו כיוון שכל האחים הציעו עזרה והוא סרב בטענה ,שאמי רוצה שרק הוא יטפל בה)אני חמלתי עליו והסכמתי יחד עם אחותי לתמוך בו לוותר על חלקי בירושה ולצדד באותו קו של אחי ושל העורלך דין שלו, שהדירה שייכת לו למרות שאין צוואה ,שבה אמי מורישה הדירה לאחי. בגלל הצ'ק ובגלל שאמי אמרה לאחותי שהיא רוצה שהדירה תהיה של יוסי.שני אחיי הגדולים דרשו לממש את זכותם בצוו הירושה ותבעו אותי ואת יוסי ואת אחותי שמתנגדים לממוש צוו הירושה ופרוק שיתוף.יש לציין ,שיוסי גם תבע את כל האחים(אני ואחותי התומכות רק מבחינה פורמלית נתבענו) חתמתי על תצהיר בהתחלה אצל עורך דין של אחי יוסי שבו אני מוותרת על חלקי לטובת אחי ושאני מאמינה שהדירה שייכת לו.אגב גם חששתי מאוד לבקש חלקי כיוון שהוא התנהג בצורה מאיימת ומשפילה עם קללות אל האחים ,שרצו חלקם בטענה שהם עושקים אותו ושהם רוצים לזרוק אותו מהדירה, ואין לו כלום לא אשה לא ילדים ולא נכסים. בתצהיריי אני תומכת ביוסי ואומרת שאני יודעת שהדירה שייכת לאחי ,ושהוא טיפל היטב באמ.י באותה תקופה לא ידעתי שלפי חוקי עמידר -עמידר נותנת רק לאמי הזכות לקניית הדירה, ובמידה והיא רוצה לתת הזכות ליוסי צריכה היתה להסדיר זאת עם עמידר או לרשום שהדירה מועברת ליוסי בצוואתה, וזה לא נעשה. בהמשך חתמתי על שני כתבי הגנה כתוב בהם, שאין לי כל טענה או תביעה ביחס לדירה ואני מסכימה שהדירה לא שייכת לעזבון אמי אלא לאחי יוסי .לפני חודשיים היה דיון בבית משפט האחים נשלחו לגישור זה בשלבים ,אך כיום בעקבות זה שאחי מתייחס אליי לא יפה בזלזול ובצעקות החלטתי שאני רוצה לשנות תצהיריי ולבקש את חלקי בירושה ,האם זה אפשרי דרך עורך דין לשנות תצהירים שנתתי בגלל יחסו המשפיל של אחי ,שהתייחס למתנתי בצורה מחפירה .יש לציין שבקשתי ממנו לא לשאת בהוצאות ההליך מגשרת שמאי וכדומה כיוון שאין לי כסף לעזור לו בזה ומספיק שאני מוותרת על חלקי בירושה שזה 186.000 שקל הוא סרב ואמר, שאני אשלם הכל ובצעקות כמובן.אשמח לדעתך המון תודה!
שאלתי בנוסף האם ללא שינוי תצהיר אני יכולה לגשת לגישור שקיים כבר ולבקש לממש את זכויותיי בדירה או זה לא אפשרי לפני שאשנה תצהירי שבו אני מוותרת על חלקי לטובת אחי ושהדירה שייכת לאחי.

לילית שלום,

לצערי, קשה לי מאוד להתייחס לכל האמור בפנייתך המאוד ארוכה.
עקרונית, בהליך של גישור, כשמו כן הוא, ניתן לעשות כל דבר ולקיים כל הליך שהוא, בין אם שונה התסקיר בין אם לאו.
לעניין שינוי תצהירים- במידה והם הוגשו לבית המשפט, עליך להגיש בקשות מנומקות לבית המשפט על מנת לשנות את תצהיריך.

25/09/2013 23:45 סיגל הפרת הסכם גירושים/מזונות הפרת הסכם גירושים/מזונות
שלום רב,
בהסכם הגירושים שלי מעבר לתשלום המזונות נקבע כי עלינו להתחלק באופן שווה בתשלומי הגן/ביה"ס חוגים קייטנות וכו'...הגרוש שלי משלם מזונות אך אינו משלם עבור הגן למרות שיידעתי אותו בסכומים ובתאריכים שמתבצע התשלום(הסכום יורד מחשבוני בהוראת קבע), כעת הוא מתעלם מהתזכורות שלי לגבי התשלום. עלי לציין שיש לו חובות רבים בהוצל"פ וכל דבר אפשרי מעוכל/מעוכב. אני יודעת כי את המשכורות שלו (סכומים נכבדים) הוא מקבל בדרך לא דרך ובמזומן ומוציאים לו תלושי שכר פקטיביים. כיצד אצליח לפתוח בהליכי הוצל"פ במצב הנוכחי והאם יש לי סיכוי לקבל את התשלומים הנילווים למזונות? האם הוא יכול להחליט באיזה גן עליי לרשום אותה?

סיגל שלום,

לגבי ההוצל"פ- ידוע כי המזונות קודמים לכל בהוצאה לפועל. הנני עוסק בדיני משפחה גרידא, ולא בתחום ההוצאה לפועל, ואולם אני סבור כי אם תפעלי בלשכת ההוצאה לפועל נגד, תגבי את כל הסכומים המגיעים לך שהקטין זקוק להם, כפי שנקבע בפסק הדין, וזאת בהתאם לקבלות ומסמכים.
לגבי הגן- אם את האם המשמורנית והגן הוא באותו קונספט בו היה הגן הקודם, אינני רואה עם כך כל בעיה.

26/09/2013 16:59 זיו בעלות דירה בעלות דירה
שלום,
עליתי לארץ נשואה וקניתי דירה על שמי ושמו של בעלי. אחרי מעט זמן התגרשנו ואותו אדם חזר לגור במדינה אחרת. אין לי שום קשר איתו הרבה שנים. ועד עכשיו שילמתי משכתנא לבד. עכשיו אני רוצה למכור את הדירה, מה אני צריכה לעשות בשביל זה?

זיו שלום,
אני מנהל בימים אלה בדיוק אותו תיק.
יש צורך להגיש תביעה רכושית ופירוק שיתוף לדירה, ואף לבקש את אישור בית המשפט להמציא את התביעה לחו"ל.
עקרונית, את זכאית למכירת הדירה, ואף יתכן ואת זכאית גם להחזר כל המשכנתא ששולמה על ידך, במלואה!
אם תרצי טיפול וייעוץ נוסף, הינך מוזמנת לפנות למשרדי.

27/09/2013 11:59 דור גמילה בכphv גמילה בכphv
הקלד את שאלך

ראה תגובתי לעיל.

27/09/2013 12:00 דור גמילה בכפיה גמילה בכפיה
הקלד את שאלך

ראה תגובתי לעיל

27/09/2013 12:03 דור האם ניתן לגמול אדם בוגר בכפייה האם ניתן לגמול אדם בוגר בכפייה
שלום רב
אבי בן 60+ אלכוהוליסט וחולה לב גורם לבלאגן במשפחה עקב שתיית אלכוהול ואף מואס בחייו ורוצה למות. הצעקות, הקללות והמהומות שגורם כבר קשות מנשוא ועל כן אני מעוניין להכניסו למרכז גמילה.
אולם, אבי מסרב לכך.
האם ניתן להכניסו למרכז גמילה ללא רצונו? אם כן, כיצד עושים זאת?
תודה מראש.

שלום דור,
האפשרות היחידה העומדת בפניך בכל הקשור לדיני משפחה היא לפנות בבקשה למינוי אפוטרופוס לאביך- לגוף, כשבמקרה זה יהיה עליך להביא חוות דעת לגבי חוסר הבנתו ו/או כשרותו במקרה זה.

עורכי דין מובילים - פורום דיני משפחה

עו"ד אלינור ברגר
עו"ד אלינור ברגר

"מזה שנים אני עוסקת בייצוג נאשמים וחשודים בהליכים פליליים ומעניקה ייעוץ וייצוג בתחום המעמד האישי והמשפחה, לרבות גישור משפחתי...."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

מאמרים אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

ילד בגירושין
מקומם של הילדים בהליך הגירושין

מה תפקידם של הילדים בהליך הגירושין? האם בסמכותם להחליט על המשמורת? ומדוע עניין מזונות הילדים יהיה מחוץ לתחום תביעת הגירושין?

מהו הסכם גירושין?
הסכם גירושין

הפעם נכנס לעומק המונח הסכם גירושין. האם יש דבר כזה או שזה בכלל המצאה? האם ניתן לוותר על הסכם זה כשיש בידינו הסכם ממון?וכיצד יש לפעול עם ישנם ילדים במסגרת הנישואין?

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.