סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

מנהל הפורום
עו"ד עודד פסקל
0523588940

למידע נוסף

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

פורומים משפטיים

26/08/2013 19:25 אלכסנדרה (+) דירה שרשומה על שמי
שלום,
אבא שלי מעוניין למכור את דירתו הנוכחית ולקנות דירה על שמי.
האם אחרי שהדירה תהיה רשומה על שמי אחותי תוכל לדרוש חלק מהדירה הזו?
א. במקרה ואין כתב צוואה.
ב. במקרה ויש כתב צוואה שבו נאמר ששישית מהרכוש של אבי יהיה לטובת אחותי?

26/08/2013 19:24 אלכסנדרה (+) דירה שרשומה על שמי
שלום,
אבא שלי מעוניין למכור את דירתו הנוכחית ולקנות דירה על שמי.
האם אחרי שהדירה תהיה רשומה על שמי אחותי תוכל לדרוש חלק מהדירה הזו?
א. במקרה ואין כתב צוואה.
ב. במקרה ויש כתב צוואה שבו נאמר ששישית מהרכוש של אבי יהיה לטובת אחותי?

26/08/2013 12:50 שני (+) האם קיים מסמך כלשהו שבו אב יכול לחתום ולוותר על בנו?
היי...יש לי ילד בן חמש אני ואבא שלו גרושים עוד משהייתי בהריון, הילד אף פעם לא אהב ללכת אל אביו והיום כשהוא גדול הוא מסרב בכל תוקף לפגוש אותו..האב משלם בכל חודש מזונות ורואה בילד מאין מוצר שהוא קונה ורק בגלל זה מתעקש לבוא ולראותו...היום בשיחה שניהלנו הוא שאל אם יהיה יותר קל פשוט שהוא יוותר עליו ובכך גם לא ישלם בכל חודש מזונות....
מבחינתי זה מצב אידיאלי כי הבן שלי סופג ממנו נפשית המון חבטות ובעיה של כסף זה הדבר האחרון שמדאיג אותי...אשמח לדעת אם באמת קיים מסמך שבו הוא מוותר על הילד עד לגיל שבו הילד בעצם אחראי על עצמו ובוגר דיו להחליט על המצב? וכמובן שבשמח אוותר על מזונות...

26/08/2013 08:17 מוטי (+) הסכם גירושין
שלום
בהסכם הגירושים שלי ישנם ימים קבועים שבו אני לוקח את בנותי[10 ו6] מה קורה
כשאני יוצא לחו"ל ומפספס ימים אלו ?

21/08/2013 01:25 קרן (+) מזונות
אב בני בן ה 11 חודש הוא אזרח אמריקאי שהכרתי בארהב אשר שירת במרינס . חזרתי לארץ וילדתי את בני . האב לא היה בקשר איתנו ולא שילם מזונות. בפברואר האב נפטר ממחלת אפילפסיה ונוצר קשר עם משפחת האב הם מאמינים שהוא בנו. שאלתי איך אני מגישה תביעת אבהות ומזונות דרך המדינה .ומי ישלם את המזונות , והאם המדינה תשלם מזונות כשהאב נפטר והינו אזרח אמריקאי.

שלום קרן,
בכל מקרה אני סבור כי עלייך להגיש תביעת מזונות אך לצערי לאור העובדה לפיה אב בנך נפטר,ואני מניח כי הוא גם לא נרשם כאביו בתעודת הזהות,תביעתך תהיה מסובכת יותר.עלייך להגיש תביעה נגד העיזבון של האב -הן תביעת מזונות והן תביעת אבהות.אזי ובמידה תקבלי פסק דין ביטוח הלאומי ישתתף במזונות.

26/08/2013 00:07 קרן מזונות חו"ל

תודה על התשובה אך שאלתי היא גם האם עקב שהאב אזרח אמריקאי שתמיד באמריקה ונפטר האם במקרה כזה ביטוח לאומי ישתתף במזונות לאחר פסק דןן

25/08/2013 16:31 ורד (+) 3 שאלות
שלום רב,

אני מעוניינת לעזוב את בן זוגי, אנו גרים בביתו ויש לנו ילד משותף - פעוט .

1) יש בבעלותי דירה לא מאוכלסת (ללא משכנתא), במידה ולא אגור בדירה זו ובמקביל אשכור דירה אחרת כשאעזוב את בן זוגי - האם הוא יהיה פטור מתשלום דמי מדור עבור הילד שלנו מעצם כך שאני בעלת דירה שהיא בבעלותי ? (לו יש דירה שרובה עם משכנתא)

2) בן הזוג מעוניין במשמורת משותפת ואני ארצה שהמשמורת תהיה שלי - לכן אצל מי יהיה הילד בשלב הביניים - מרגע שאני עוזבת את ביתו ועד שנקבעים בביהמ"ש הסדרי הראיה ?

3) האם תמיד יהיה זה האב שעליו תהיה מוטלת החובה לנסוע כדי לבוא ולקחת את הילד ולהחזירו לבית האם או שחובה זו יכולה לחול גם על האם - באופן כזה שההורה שהיום שלו עם הילד הוא זה שיסע לבן/ת הזוג כדי לקחת את הילד ?

תודה מראש על התשובות !!

שלום ורד,
אענה לך מחר.אם העניין דחוף את מוזמנת להתקשר אליי לנייד 0523588940

הקלד את תגובתך

08/08/2013 16:57 ברכה עוזרי (+) לינה אצל אבא גרוש
באיזה גיל ילד יכול לישון אצל אביו

שלום ברכה,
כל מקרה ונסיבותיו.באופן עקרוני לפני גיל שנה וחצי לא נהוג ליטול את הקטין עם לינה.

08/08/2013 17:34 ברכה עוזרי (+) פגישות בין בתי לגרוש שלה
בפגישות בהסדרי ראייה בין הגרוש לבתי - הוא נוהג לקלל ולגדף אותה( ואותי באותה הזדמנות)כמעט בכל פגישה.מאיים עליה . האם ניתן לבטל את הסדרי הראייה (פעמיים בשבוע בדירת בתי) . הוא כועס שהתינוקת ישנה (כיום בת5 חודשים) ומבקש מבתי כשהוא מגיע לדאוג שתהיה ערה. לפעמים כשהוא בא והתינוקת ישנה ובתי לא בסביבת החדר הוא מנסה להעיר אותה.(בתי רואה זאת דרך המוניטור שנמצא ברשותה)

שלום ברכה,
באופן עקרוני, ביטול הסדרי ראייה הוא סעד חריג ולא ניתן על נקלה לקבלו. כך למשל, זכורים לי רק מספר פעמים בודדות בהם הצלחתי לבטל הסדרי ראייה. הכל תלוי בחומרת הנסיבות, גילו של הקטין ומצבו של האב. אם יש לך הוכחות- אוכל לעזור לכן.

08/08/2013 22:06 YKH (+) אפוט'
אחותי פגועת ראש מתאונה,בת 60,בנוסף עם נכות נפשית מלפני התאונה.לאחרונה גיליתי שהיא יצרה קשר עם חברות שמציעות עבודה בחול,אחותי מסוגלת להוציא דרכון ולצאת מהארץ מה שמסכן אותה.הגשתי מייד בקשה למינוי זמני+עיכוב
יש החלטה שלא ברורה:
לאחר עיון בבקשה ונוכח חווה'ד המפורטת אשר צורפה,אני מורה על עיכוב יציאה של החסוי,וזאת עד לדיון שיקבע בפני השופט...בשבוע הבא..במעמד החסוי ,המבקשת,וב'כ היועמש רווחה.בשלב זה ינתן צו מינוי זמני בהחלטה ניפרדת.
האם מונית כבר?לכמה זמן? לשבוע? מה עושים עם צו עיכוב?
מה צפוי בזימון הזה ?אחותי לא יודעת על הבקשה שלי, האם צריך להגיד להם שהיא לא יודעת?
האם היועמש יכול להורות על מינוי של גורם חיצוני?

לפי מיטב הבנתי, מונית כבר במינוי זמני בהחלטה נפרדת ואף קיבלת החלטה טובה של עכוב יציאה. אינני רואה אף כל סיבה למינוי חיצוני במידה ולא יהיו התנגדויות

12/08/2013 09:25 נטלי (+) מזונות
הגרוש שלי לא משלם לי מזונות מעל חצי שנה, היות והוא טוען שאין לו הכנסה והוא מתגורר אצל ההורים, השאלה שלי היא האם יש אמת בדבר שבמידה ואקח עו"ד יש סיכוי שבית משפט יחייב את הוריו בתשלום דמי המזונות? (נאמר לי שקיים חוק כזה שמחייב את ההורים של החייב אך איני בטוחה לגביי אמיתות הדבר)

נטלי שלום,
אכן מקרה כזה קיים. אולם ראשית, עלייך להראות כי פעלת ועשית כל שבידייך על מנת לגבות מזונות, לרבות בלשכת ההוצ"לפ. ניתן ואף אני הגשתי תביעות כאלה.

עורכי דין מובילים - פורום דיני משפחה

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד אלינור ברגר
עו"ד אלינור ברגר

"מזה שנים אני עוסקת בייצוג נאשמים וחשודים בהליכים פליליים ומעניקה ייעוץ וייצוג בתחום המעמד האישי והמשפחה, לרבות גישור משפחתי...."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

מאמרים אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

ילד בגירושין
מקומם של הילדים בהליך הגירושין

מה תפקידם של הילדים בהליך הגירושין? האם בסמכותם להחליט על המשמורת? ומדוע עניין מזונות הילדים יהיה מחוץ לתחום תביעת הגירושין?

מהו הסכם גירושין?
הסכם גירושין

הפעם נכנס לעומק המונח הסכם גירושין. האם יש דבר כזה או שזה בכלל המצאה? האם ניתן לוותר על הסכם זה כשיש בידינו הסכם ממון?וכיצד יש לפעול עם ישנם ילדים במסגרת הנישואין?

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.