סגור
קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

מנהל הפורום
עו"ד עודד פסקל
0523588940

למידע נוסף

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

פורומים משפטיים

08/08/2013 22:06 YKH (+) אפוט'
אחותי פגועת ראש מתאונה,בת 60,בנוסף עם נכות נפשית מלפני התאונה.לאחרונה גיליתי שהיא יצרה קשר עם חברות שמציעות עבודה בחול,אחותי מסוגלת להוציא דרכון ולצאת מהארץ מה שמסכן אותה.הגשתי מייד בקשה למינוי זמני+עיכוב
יש החלטה שלא ברורה:
לאחר עיון בבקשה ונוכח חווה'ד המפורטת אשר צורפה,אני מורה על עיכוב יציאה של החסוי,וזאת עד לדיון שיקבע בפני השופט...בשבוע הבא..במעמד החסוי ,המבקשת,וב'כ היועמש רווחה.בשלב זה ינתן צו מינוי זמני בהחלטה ניפרדת.
האם מונית כבר?לכמה זמן? לשבוע? מה עושים עם צו עיכוב?
מה צפוי בזימון הזה ?אחותי לא יודעת על הבקשה שלי, האם צריך להגיד להם שהיא לא יודעת?
האם היועמש יכול להורות על מינוי של גורם חיצוני?

לפי מיטב הבנתי, מונית כבר במינוי זמני בהחלטה נפרדת ואף קיבלת החלטה טובה של עכוב יציאה. אינני רואה אף כל סיבה למינוי חיצוני במידה ולא יהיו התנגדויות

12/08/2013 09:25 נטלי (+) מזונות
הגרוש שלי לא משלם לי מזונות מעל חצי שנה, היות והוא טוען שאין לו הכנסה והוא מתגורר אצל ההורים, השאלה שלי היא האם יש אמת בדבר שבמידה ואקח עו"ד יש סיכוי שבית משפט יחייב את הוריו בתשלום דמי המזונות? (נאמר לי שקיים חוק כזה שמחייב את ההורים של החייב אך איני בטוחה לגביי אמיתות הדבר)

נטלי שלום,
אכן מקרה כזה קיים. אולם ראשית, עלייך להראות כי פעלת ועשית כל שבידייך על מנת לגבות מזונות, לרבות בלשכת ההוצ"לפ. ניתן ואף אני הגשתי תביעות כאלה.

12/08/2013 13:12 ענת (+) זוג נשוי הגר בשכירות בדירה של ההורים
שלום, אנחנו זוג נשוי.
הוריי מתכננים לרכוש עבורנו דירה למגורים אשר נגור בה בשכירות מופחתת עם חוזה שכירות.
הדירה תהיה רשומה על שמם של הוריי.
הוריי קונים את הדירה מכספם הפרטי ללא עזרתנו.
השאלה שלי היא האם בן זוגי יכול לתבוע זכויות בדירה במקרה של גירושין?
האם יש צורך להחתים אותו על מסמך משפטי כלשהו?

ענת שלום,
כבר בראשית דברייך כתבת כי הורייך מתכננים לרכוש דירה עבורכם!אני מציע כי לא תשתמשי יותר במינוח זה,לטובתך! באופן עקרוני,כל עוד הדירה רשומה על שם הורייך ובעלך לא השקיע כספים בדירה לא צריכה להיות בעיה.בנוסף,הורייך יכולים לערוך צוואה בה הם מורישים לך את הדירה.ואז,כל נכס שהוא יהא לך בלבד שכן ירושה ומתנה אינם מתחלקים עם בן הזוג

20/08/2013 08:59 רועי (+) הצהרת עו"ד
אני זקוק להצהרת עו"ד המציינת כי איני נתמך או קשור למשפחתי כיצד אוכל לעשות זאת?

שלום רועי,
איינני יודע למה אתה זקוק להצהרה שכזאת ואולם ההצהרה היא שלך ולא של עורך הדין.אין שום בעיה לערוך לך תצהיר כזה ושעורך הדין יאשר לך אותו.

אם הנך מעוניין,אתה יכול לפנות למשרדי בעניין זה.

14/08/2013 08:47 אלכס (+) ידועים בציבור
שלום,
אני גרתי עם אישה בבית אחד הרבה שנים, ניהלנו ביחד משק בית, אך לא הינו נשואים לפי החוק.
לפני כשנה פגשתי אישה אחרת והחלטתי להיפרד מהאישה. לפני שהספקתי להגיד לה את זה, היא מצאה אצלי בתיק התכתבות עם אישה אחרת ולקחה את זה. שאלה שלי כזאת: אני יודע שלפי החוק אנו צריכים לחלק רכוש וכל הכספים באופן שווה למרות שאנו לא נשואים. האם האישה יכולה לדרוש משהוא נוסף ממני, לסחוט אותי ?

שלום אלכס,
ברגעים אלו ממש אני מטפל ב-2 תיקים כאלו ממש .מה שציינת לגבי חלוקה באופן שווה אינו מדוייק כל עניין לגופו.כך למשל,רק כספים ו/או נכסים שהצטברו במהלך החיים המשותפים נכנסים למסגרת החלוקה.וגם זאת לא תמיד שכן אם הייתה חלוקה ברורה ביניכם במהלך השנים לא יהיה לה קל להגיש תביעה נגדך.

24/08/2013 15:09 עמיק (+) איך מסירים עיקול ?
העיקול הוא על הצמדה ורבית על סכום ששולם במשך 12 שנה. דמי המזונות שולמו.
האם ניתן לדרוש הצמדה לאחר שתים עשרה שנה.?

שלום עמיק, כעקרון, אם בפסק הדין או בהסכם נקבעו מזונות והצמדה נכון לאותה תקופה, אזי אתה חייב בהצמדה זאת. בהוצל"פ יש הצמדה ואם אתה שואל לגבי ריבית- ייתכן כי זו הריבית שנצברה לחובתך בהוצאה לפועל. אינני עוסק בהוצאה לפועל

א. ראה תשובותיי לעיל. ב. ניתן לדרוש הצמדה

22/08/2013 09:23 עמיק (+) הצמדה ורבית על דמי מזונות לאחר עשר שנים.
18 שנה שולמו דמי המזונות וכנפסקו בגלל גיל הילד-בן 18 תובעת האם הצמדה ורבית 90 אלף שקל.
נוספים. מה אפשר לעשות ומה הדין ?

הקלד את תגובתך

ראה תשובתי לעיל

22/08/2013 09:27 עמיק (+) האם ניתן להטיל עיקול בגין חוב במעמד צד אחד ?
החוב הוא תביעה להצמדה ורבית על תשלום מלא של מזונות

21/08/2013 01:25 קרן (+) מזונות
אב בני בן ה 11 חודש הוא אזרח אמריקאי שהכרתי בארהב אשר שירת במרינס . חזרתי לארץ וילדתי את בני . האב לא היה בקשר איתנו ולא שילם מזונות. בפברואר האב נפטר ממחלת אפילפסיה ונוצר קשר עם משפחת האב הם מאמינים שהוא בנו. שאלתי איך אני מגישה תביעת אבהות ומזונות דרך המדינה .ומי ישלם את המזונות , והאם המדינה תשלם מזונות כשהאב נפטר והינו אזרח אמריקאי.

21/08/2013 01:23 קרן (+) מזונות
אב בני בן ה 11 חודש הוא אזרח אמריקאי שהכרתי בארהב אשר שירת במרינס . חזרתי לארץ וילדתי את בני . האב לא היה בקשר איתנו ולא שילם מזונות. בפברואר האב נפטר ממחלת אפילפסיה ונוצר קשר עם משפחת האב הם מאמינים שהוא בנו. שאלתי איך אני מגישה תביעת אבהות ומזונות דרך המדינה .ומי ישלם את המזונת , והאם המדינה תשלם מזונות כשהאב נפטר והינו אזרח אמריקאי.

עורכי דין מובילים - פורום דיני משפחה

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד אלינור ברגר
עו"ד אלינור ברגר

"מזה שנים אני עוסקת בייצוג נאשמים וחשודים בהליכים פליליים ומעניקה ייעוץ וייצוג בתחום המעמד האישי והמשפחה, לרבות גישור משפחתי...."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

מאמרים אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

ילד בגירושין
מקומם של הילדים בהליך הגירושין

מה תפקידם של הילדים בהליך הגירושין? האם בסמכותם להחליט על המשמורת? ומדוע עניין מזונות הילדים יהיה מחוץ לתחום תביעת הגירושין?

מהו הסכם גירושין?
הסכם גירושין

הפעם נכנס לעומק המונח הסכם גירושין. האם יש דבר כזה או שזה בכלל המצאה? האם ניתן לוותר על הסכם זה כשיש בידינו הסכם ממון?וכיצד יש לפעול עם ישנם ילדים במסגרת הנישואין?

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.